| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

credeti ca exoscheletele din call of duty advanced warfare vor fi la fel ca si in joc peste ceva ani?

am vazut ca exista si in realitate insa nu cred ca intr-un razboi ar fi chiar atat de eficiente pe cat par!

voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Eficiente pe naiba. Fara suport infanteristul e oricum mort. Ca zboara sau nu, e irelevant. Tendinta e sa se reduca pe cit posibil numarul de trupe peste tot, vezi ca incet-incet aviatia e inlocuita de drone. Si tot asa.

| BATTLEGROUND explică (pentru KodrutZ):

Da dar eu ziceam ca o chestie de genu mai mult impiedica un soldat decat sa il ajute :p e vorba ca iti reduce din mobilitate! si da... se incearca inlocuirea avioanelor cu drone si a soldatilor cu roboti insa razboiul tot acelasi scop il are! sa ne ucida pe noi oamenii!

| KodrutZ a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

NU iti reduce, ca te ajuta sa cari mai mult echipament si sa fugi/sustii marsuri perioade mult mai indelungate. La ce te ajuta mobilitatea, ca nu esti in matrix la o adica? Oricit de mobil ai fi, nu poti sa fugi mai repede ca glontzu'. Nope, razboiul are scopuri economice. E mai simplu sa ne omoare cu religie si de-alde mcdonald's.

| BATTLEGROUND explică (pentru KodrutZ):

O chestie de aia functioneaza pe curent probabil. nu? are o baterie :p ce faci daca se termina bateria in timp ce esti pe front? pui pauza ca sa dai chestia aia jos de pe tine? laughing)))

| KodrutZ a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

Nu exista asa ceva. O sa le incarce wireless sau vor avea un minireactor atomic, ceva. Gindeste-te ca tehnologia militara e cu cel putin 10 ani inaintea celei civile si cum la telefoanele mobile deja ai incarcare wireless in productie de serie... happy

| BATTLEGROUND explică (pentru KodrutZ):

Crezi ca in minim 50 de ani toti soldatii vor fi dotati cu asa ceva? O.o

| KodrutZ a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

CU siguranta ca nu. Intotdeauna vor fi lights, plus ca exoscheletul eu il vad ca un mid-range. Probabil va fi ceva de genul - infanterie light cu un minim de ajutaje mecanice/robotice, exoscheleti ca trupe de baza, si ceva trupe de soc cu costume grele/armuri/armament pe masura.

| BATTLEGROUND explică (pentru KodrutZ):

Cum adica lights? la ce te referi? laughing))

| KodrutZ a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

Barbati in izmene, scouts, haiduci, infanterie usoara.