| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva? Ce înseamnă aparat fix segmentar metalic? O sa imi pun peste maxim o luna aparat dentar si as vrea sa stiu. Niste link-uri ar fi de mare foloslaughing) Multumesc!

3 răspunsuri:
| MarcuPopescu a răspuns:

Aparatul dentar fix se pune foarte ușor și nu doare când ți-l pune, doare puțin in primele doua săptămâni deoarece îți mișcă dinții, in rest este ok.Cand te speli pe dinti faci același lucru ca și când nu ai avea aparat dentar, doar sa fii atent la lucrurile tari.In rest nu este ceva neobișnuiți te înveți repede cu el. Sper ca te-am ajutat.https://youtu.be/xGgORIkFaoM

| anonim_4396 explică (pentru MarcuPopescu):

Da, m-ai ajutat! Dar de ce se numește segmentar?

| Steregoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentu ca actioneaza pe fiecare dinte. :)

https://www.google.ro/......ps?/search

Cine-i spune omului ca este bine sa aiba dintii drepti? Dumnezeu.

Cum a luat forma omul pe parcursul timpului? A fost turnat in forme? A fost bagat embrionul in niste aparate formatoare de forma?
Evolutionistii spun ca orice organism incompatibil cu viata biologica nu s-a dezvoltat si a murit. Ei vorbesc despre modul cum s-ar fi format ADN-ul insa dpdv cuantic ei omit faptul ca dezvoltarea ADN-ului are loc in timpul fiecarei generatii si ca de fapt nu exista evolutie. Nu se observa multi embrioni deformati. Daca ar exista evolutie atunci ar trebui sa fie avortati spontan foarte multi embrioni deformati la fiecare femeie. De fapt raportat la numarul de femei putine femei au avorturi spontane. Si cele mai multe avorturi spontane se datoreaza unor factori externi embrionului precum starea de sanatate a mamei si mult mai putin datorita unor erori genetice ale embrionilor.