| dilaihnfui a întrebat:

Hei TPU

Prin acest articol

http://cultural.bzi.ro/......ista-20900

la ce se refereau prin baraje energetice artificiale?

Cum sau format acestea si ce rol au?

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Multe din lucrurile relatate despre Muntii Bucegi sunt pure aiureli. Ca sunt ceva locuri speciale, e adevarat, insa acestea sunt ceva locuri energetice doar pentru cei pregatiti sa profite putin de ele, la nivel emotional, mental, spiritual. Despre tunele, galerii, izvoare de apa vie, giganti si alte nebunii s-a tot scris, dar dovezi sunt absolut zero. Ba se mai duceau multi in grupuri sa caute... N-ai ce gasi, e bolovanis, roca (asta daca ai fost vreodata in Bucegi), pante abrupte si multe prapastii accesibile doar pe franghie de alpinisti.
Ce e cu adevarat in Muntii Bucegi... putini stiu si putini realizeaza cu adevarat. Atat de putini incat nici nu baga in seama restul aiurelilor scrise. Mai ai de cautat...

| dilaihnfui explică (pentru mihaibrasov):

Nici macar nu ai citit articolul asa-i?

| Leocerba a răspuns (pentru dilaihnfui):

Lasa ca l-am citit eu.
Si povestesc ei in articol conform caplimpede.ro* de nici ei nu inteleg in totalitate, cand preiau ceva, la ce se refera.Nici nu-i intereseaza neaparat sa inteleaga, ideea este sa uluiasca, sa ia un vot, sa aiba un cititor cu gura cascata, sa-si cumpere si ei un suc.
____________________________
*caplimpede.ro sunt cei care au stiri de felul " Au primit un SMS din cavoul bunicii: veghez la sanatatea voastra!" de unde se poate trage concluzia rautacioasa ca au capul limpede pentru ca-i gol.

| mihaibrasov a răspuns (pentru dilaihnfui):

Eu am fost acolo, am aflat de la oameni pe care tu probabil nu ii vei intalni in viata asta... ce e cu adevarat in Bucegi. Daca vrei sa crezi in articole S.F. si carti de Radu Cinamar e foarte bine, fiecare crede ce vrea. Eventual mergi si cauta galeriile, poate le si gasesti...

| dilaihnfui explică (pentru mihaibrasov):

Bai eu nu cred in supranatural si in chestii de genul asta! Dar tu ce vrei sa zici ca e acolo?

| dilaihnfui explică (pentru mihaibrasov):

La ce te referi cand spui ca sunt locuri speciale? Crezi ca e intr-adevar ceva paranormal acolo? Pentru ca eu consider chestiile astea pure aiureli puerile!

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

laughing Amin!

| mihaibrasov a răspuns (pentru dilaihnfui):

Fiecare e liber sa considere ce doreste.

| dilaihnfui explică (pentru mihaibrasov):

Pai pana la urma tu ce parere ai ca tot nu am inteles? crezi sau nu ca e ceva supranatural acoco?