| Ghost99 a întrebat:

Imi da cieva niste legende sau superstitii despre fantome ex. faza cu bloody mary la 12 noaptea in fata oglinzii etc. funda

Răspuns Câştigător
| TeoriaLuiPytagora a răspuns:

Daca stai in fata oglinzi 12 noaptea 12 minute 12 secunde imbracat in negru se va sparge oglinda si se va auzi un sunet foarte groaznic.

6 răspunsuri:
| RoseOfTheFire a răspuns:

Da iti dau eu una mai buna pune mana pe carte si lasa prostiile ia-o ca atare happy

| DianaIsHere123 a răspuns:

Cauta pe google legende cu fantome...nu e greu

| Onio a răspuns:

Unul dintre fenomenele ciudate despre fantome este cel din San Antonio, in care este vorba despre fantomele unor copii care imping masini stationare la calea ferata, cu tot cu pasageri peste caile ferate. Este un fenomen bizar si inexplicabil.

| Anonim444 a răspuns:

Nu te speria dar iti spun eu una adevarata nu este legenda citeste cu atentie : Fantomele chiar exista de exp la ora de religie am intrebat parintele despre fenomene si a spus ca da exista dar nu sunt decat niste spirite adica duhuri care iti vrea raul si te poseda dar nu le poti vedea asteas prosti cu 12 noapte ca nu stiu ce! Langa tine se mai afla si un inger pazitor asa ca lasa astea punete si invata fiecare avem cate un inger...

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Anonim444):

Ma ajuti si pe mine, tu sau parintele tau sa vad o fantoma? Si sa ma gaseasca toate bazdaile de nu ma pocaiesc, o sa devin si eu normal. Nu o sa mai cred ca religiile sunt creatile unor minti bonlave pentru indoctrinarea si manipulare maselor. O sa pot constientiza ca de fapt, "a vedea", nu este o forma a subconstinentului bazata pe teorii religioase sau apocaliptice. O sa fiu de acord ca nu poti reactiona mecanic, mai ales atuncea cand esti limitat. Sper sa ma cauti, tu sau super popa, dar intai vreau sa ma lamuriti unul din voi. Ce este ala subconstient?