| Wesson a întrebat:

Împărtășiți-mi o parere sincera, viața merita trăită până la capăt?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Aproape, cand mai ramane puţintel iti bagi piciorul in ea.

| mgtow a răspuns:

Merita traita pana cand nu ai bani pentru pastile sau nimeni sa aiba grija de tine cand ajungi batrana.

| 4b a răspuns:

Da...si inca din plin trebuie sa te bucuri de clipele ei.
Have funwinking

| Musique a răspuns:

Oricum o trăim până la capăt.Chiar dacă acest capăt e mâine, sau peste 80 de ani.

| NoShit a răspuns:

Capătul e paradoxal.

| doctorandus a răspuns:

Viata merita traita pentru ca nici nu stii ce pierzi daca renunti la ea. Daca renunti la ideea mic burgheza ca trebuie sa fii fericit, poti trai fara sa ai mari probleme din cauza lipsei de fericire.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

99,9% dintre oameni zic ca sunt fericiti atunci cand sunt de fapt bucurosi, multumiti, satisfacuti sau simt placere. Singura fericire este sa te afli in stare de satori. Fericirea o ai sau nu o ai, nu poti fi pe jumatate fericit. Cei mai multi oameni traiesc si mor fara sa fi simtit fericirea niciodata (ci doar bucuria, satisfactia, placerea, etc.). Sunt conditionati sa creada ca daca nu zic ca se simt "absolutely fabulous" ceilalti or sa creada ca sunt niste ratati, de-aia adopta masti de mare fericire cand le sufla vantu' prin buzunare. Buddha spunea: calea spre fericire incepe cu renuntarea la fericire. Eu nu sunt budist, dar apreciez asta. Te simti ca un cersetor gol si mizerabil, deoarece ti s-au luat jucariile. Dar de fapt, toti oamenii care nu se afla in starea de satori sunt ca niste cersetori goi si mizerabili. Atingerea starii de satori nu presupune adoptarea unei anumite religii, nici sa faci parte din cutare sau cutare secta. De ex. poti sa fii ateu si sa simti satori.

| Dariusuu a răspuns:

Da, de ce nu? Cu timpul ajungi sa traiesti pentru alti, copii, nepoti, chiar si prieteni. Cine stie?
Viata e frumoasa cum e ea asa usoara grea. VOLTAJ

| WhatheWow a răspuns:

E, daca am fi constienti de acel capat...dar lasind la o parte acest aspect, singurii care sint in masura sa-ti raspunda intrebarii sint parintii tai iar daca au intrat de mult in nefiinta atunci doar sa te gindesti care ar fi fost raspunsul care l-ai fi primit de la ei.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. iti zic cel mai sincer.

| blueheart a răspuns:

"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii,punand lacrimi langa zambet,punand zambet langa plans"-Alexandru Macedonski
Viata este frumoasa oricum ar fi ea, cu greutati, cu tristeti, cu dezamagiri. Trebuie sa invatam sa ne bucuram de fiecare lucru, chiar si de un lucru marunt. :)
http://www.youtube.com/watch?v=A5I9iDuAKF4&feature=related

| AliveOne a răspuns:

Viata merita traita pana la capat e putin spus. Daca ar fi dupa mine mai vreau inca ''n vieti'' asta presimt ca nu o sa-mi fie de-ajuns. Daca apuci sa vezi unele chestii crede-ma nu ai vrea niciodata sa mai mori

| soby47 a răspuns:

Nuu, eu zic sa te sinucizi chiar acum
(sarcasm) laughing

| yuyubarbie19 a răspuns:

Eu zic ca da. Chiar daca exista greutati, mai presus de toate este fericirea si iubirea. Dar viata nu merita traita, ci viata trebuie traita. Dumnezeu ne da o singura viata, si nu ar trebui sa ne-o oprim noi atunci cand avem chef.

| Miruna83 a răspuns:

Cu zile bune sau rele, cu momente cand ne pare ca nimic nu mai are rost ...VIATA chiar merita TRAITA pana in ultimul moment!
Uite un citat care sta brazdat in piatra de mormant a lui Catalin Bursaci ( un tanar care a fost lovit de destin si a plecat dintre noi la varsta de 19 ani) :
"Trecatorule te rog fi fericit
Si incearca sa iubesti
Fiecare clipa..care TRECE,
Caci asa cum este ea. UTILA sau INUTILA, este de o VALOARE nespusa, dar de o incertitudine totala"

| Amaluna a răspuns:

Nu,nu prea mai merita.

| cosmin16seagta a răspuns:

Dumnezeu cand o facut omul o zis ca fiecare om are un rol in viata si de aceea TREBUIE TRAITA PANA LA CAPAT!

| Roxytta a răspuns:

Da, normal