| bleakk a întrebat:

In ce constau niste teste originale de verificare a coeficientului de inteligenta (IQ)? Reflecta cu adevarata inteligenta? Cand spunem ca Einstein avea un anume IQ, el a facut acest test care e standard?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, s-a facut si pe el testul acesta, dar la autopsie.

| Teardrop a răspuns (pentru neutrino):

Tu știi cum arată un test de IQ? Nu-mi dau seama cum un mort l-ar putea rezolva. Poate-s eu mai idioată.

| neutrino a răspuns (pentru Teardrop):

Aici sunt de acord cu tine.

| bleakk explică (pentru neutrino):

Loollaughing cum ai corelat prima parte cu ultimalaughing

| T0T a răspuns:

Nu reflecta inteligenta ci unele competente logice.

"Stephen Hawking spune că testele IQ sunt pentru fraieri"
Aici ii dau dreptate lui Tear.

| Teardrop a răspuns:

Am făcut și eu un test de genul. Reflectă într-un fel inteligenţa, da' mai mult răbdarea. Primeşti parcă 40 de întrebări de dificultăţi diferite. În ce constau întrebările: Ţi se dă o regulă din 9 componente, de genul: Triunghi mic, triunghi mijlociu, triunghi mare, cerc mic, cerc mijlociu, cerc mare, pătrat mic, pătrat mijlociu, ____________ (Spaţiu liber).
Apoi ţi se dau patru variante din care să alege ceea ce urmează. Desigur, nu toate au dificultatea asta. De regulă asta e prima întrebare.

Am făcut şi eu un test d-ăsta. Astea de pe net nu-s bune. Interpretarea le face un psiholog după un grafic.

Stephen Hawking spune că testele IQ sunt pentru fraieri...

| Arthiom a răspuns:

Dupa parerea mea aceste teste de inteligenta sunt niste idiotenii, 70%dintre intrebari nu au sens si au fost inventate de retardati care nici ei nu stiu ce au scris acolo, fel de fel de prostii care sa te incurce si sa dea impresia ca esti prost/a.

| Teardrop a răspuns (pentru Arthiom):

Dacă nu ai sens, înseamnă că la tine e problema...

| Teardrop a răspuns (pentru Teardrop):

*au sens