| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista dinozauri actuali?

Răspuns Câştigător
| scepticul a răspuns:

Sigur ca exista. Stau in padurea fermecata impreuna cu vampirii, scufita rosie, harap alb, isus cristos...

29 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

E plina scena politica de ei si nu-i vezi? Din nefericire cei adevarati au disparut dar astia se cloneaza in continuare.

| juniper a răspuns:

Unii oameni au spus ca exista un plesiozaur in Lochness din Scotia.

| mariusres a răspuns:

Nu

| Alexandrinaa a răspuns:

De ce neaparat dinozaurii sa fie ceva perceput ca negativ?tongue Da, se mai intalnesc oasele lor, la muzee mai poti vedea, sau intr-adevar, miniaturi, reproduceri ale acestora. Dar REALI, IN VIATA, nu mai exista. Iti dai seama... doar in filme si desene animatehappy

| elena a răspuns:

Numai in politica

| selef a răspuns:

Da sunt in parlament.

| N538961518 a răspuns:

Crocodilul, rechinul, varanul de komodo... ce ar fi mai ''dinozauri''

| LittleZyzy a răspuns:

Doar in miniatura...figurine,jucarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de exemplu Baselus rex, Taricellus Citroenus, Hrebenciucus Sobollanus, Nastase Patrus Cases si alti archaepotericshi si tiranozaurusi scarboses.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca exista...sunt milione...an lacu dulce an braila.sunt majoritatea T-rex...pentru o bucata de carne se omora antre ei...fomea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar tu ce nu stii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca nu... de fapt da adica doar jucarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astia care sunt in ziua de azi sunt urmasi ai dinozaurilor si expertii in stiinte (cred cawinking ) le spun "dinozauri". acesti "dinozauri" (cred) sunt: crocodili, serpii, broastele etc. nu prea ma pricep in chestiile astea lipsa de ocupatie ca naveam ce face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca mai exista. Sunt locuri nedescoperite de oameni ce nu pot fii calcate de om.Se poate sa existe chiar 3000 de specii de dinozauri.Este un lucru foarte posibil ...care omul de stiinta ar putea sa descopere de curand, in secolul nostru sau chiar in urmatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Assiris are draptare fratilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca mai exista unul singur CROCODILUL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ma exista impreuna cuiepurasul depasti cu mos craciun cu bunica si cu superman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@scepticul prietene spre cultura ta generala "isus cristos" se scrie Iisus Hristos, si eu zic ca gresesti spunand numele Domnului asa ca si cand ar fi un personaj oarecare.
Daca nu poti raspunde omului cu ceva concret mai bine taci.
Nu mai exista, au disparut cu milioane de ani in urma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai exista dinozauri actuali

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista dinozauri dar mici, ...nu v-ati gandit niciodata dar noe a luat pe arca sa o pereche din fiecare specie de animal sau pasare.Deci a luat si dinozauri...Serpii,soparlele,si toate reptilele. Doar nu lua ditamai dinozaurul in arca sa sa crape ca o coaje de outongue

| kitykity a răspuns:

Sa sti ca mai exista, dar sub o alta forma. Sunt pasarile! Stramosii lor au fost animalele(dinozaurii) zburatoare.

| xAmyx a răspuns:

Dinozaurii nu mai exista de acum 70 de milioane de ani la sfarsitul perioadei cretacicului si au disparut din cauza unu meteorit cazut care a provocat o explozie si nu a mai lasat lumina Soarelui sa mai patrunda la vegetatie si dinazaurii ierbivori au murit ca nu au mai avut nu ce sa se hraneasca iar si cei carnivori au murit pentru. ca ei se hraneau cu cei ierbivori.P.S.: NU EXISTA PADURE FERMECATA CA IN RASPUNSUL DE MAI JOS IAR SCUFITA ROSIE SI HARAP ALB SUNT DOAR NISTE PERSONAJE DIN NISTE BASME IAR VAMPIRII NICI NU AU EXISTAT IAR ISSUS HRISTOS E IN CERURI NU ARE CE CAUTA PE PAMANT.

| alexandra12031997 a răspuns:

Buna...s-ar presupune ca ar mai exista! De ce cred asta? Uite o sa iti dau cateva argumente. Un prim argument ar fi supranumitul "monstrul din Loch Ness" care de fapt este o specie de dinozaur ierbivor numit plesiossaur. Un al doilea argument ar fi aparitiile misterioase acum 50 de ani a unor dinozauri zburatori carnivori care de fapt sunt pterossauri. Un ultima argument ar fi locurile nedescoperite si nestrabatute de picior de om. Imagineaza-ti o insula imensa cat Bucurestiul si Constanta la un loc nedescoperita de nimeni, iti dai seama ca nu poti sa stii cu exactitate ce animale traiesc acolo. Ii dau dreptate si persoanei care a scris inaintea mea. Pentru ca viata lor fara hrana ar fi imposibila dar uite asa unele specii au reusit sa supravietuiasca. Sper sa fie asa cum cred. Pana ce nu vom strabate tot globul nu vom stii cu siguranta existenta dinozaurilor.

| FilipIustin a răspuns:

Evident... cum ar fi crocodilul, alte reptile, amfibieni, insecte, pasari si mamifere... ei au supravietuit acelui meteorit

| VLAD_9495 a răspuns:

Nu stiu exact, dar daca crezi ca nu ai sa-ti schimbi parerea daca intri pe:,, Mai exista dinozauri' si dai la primul scris.