| WhatheWow a întrebat:

Poate că avem momente în care inspirația ne părăsește dar chiar, de curiozitate, cine sunt cei ce " recomandă " unele întrebări?
Și pentru ca filosofia întrebării să fie completă, chiar suntem obiectivi atunci când vine vorba de recomandări sau doar suntem subiectivi?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Absolut nefilozofic, am impresia ca cel care recomanda intrebarile este robotelul TPU, in functie de cata lume bifeaza pe maxim, adica 5 stele la "ai recomanda aceasta intrebare?" pe chestionarul ala care apare dupa ce postezi un raspuns.

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca exista intrebari obiective si intrebari subiective. Atata timp cat intrebarile le punem pentru a ne satisface propriile interese, am putea spune ca sunt subiective. Insa cred ca mai degraba nu este o diferenta de obiectivitate/subiectivitate, ci o diferenta din punctul de vedere al unghiului abordat, pentru ca punem intrebarile in functie de felul in care intelegem o anumita situatie.

| WhatheWow explică (pentru OoBunnyoO):

Vezi, de exemplu aici ai fost cât se poate de obiectivă, ignorând oarecum caracterul subiectiv al acestei întrebări.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru WhatheWow):

In ceea ce am scris nu am zis ca raspunsurile nu pot fi obiective. Eu m-am referit strict la intrebari si din cate vad nu am pus nicio intrebare. happy

| WhatheWow explică (pentru OoBunnyoO):

Cred că ai înțeles greșit ceea ce am vrut să spun. Nu era deloc o critică a răspunsului tău ci doar vroiam să subliniez subiectivitatea întrebării mele în raport cu răspunsul tău obiectiv.
Frumoasă observația dar eu chiar m-am referit la întrebările de aici, de pe TPU, întrebări recomandate, mai precis.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru WhatheWow):

Nici nu am perceput-o ca pe o critica, ci ca pe un subiect de dezbatere. Cred ca m-a indus in eroare categoria in care ai postat intrebarea. tongue

| WhatheWow explică (pentru OoBunnyoO):

Da, ai dreptate cu postarea căci ultima parte, cea cu " filosofia " era doar un tertip prin care să mă asigur că întrebarea nu-mi va fi mutată. laughing
Adică e mai mult decât evident de ce am postat-o aici.