| dandy26 a întrebat:

Poate Dumnezeu sa faca un bolovan atat de mare incat sa nu poata sal ridice? ce pare aveti? am auzit-o si eu

Răspuns Câştigător
| Gospell a răspuns:

Iti dau un site care iti explica foarte bine acest caz.
http://wordarmy.org/2010/07/27/omnipotenta-ateii-si-piatra/

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, tu esti dovada viewinking. Un bolovan pe 2 picioare? Oare gandeste? Nu, doar abereaza.

| Parintele a răspuns:

Nu. Nu poate fiindca d-zeu nu exista.tongue

| DorelSudoru a răspuns:

Pai dacal face bonlav nul mai ridica

| Laminin a răspuns:

Hei!
Dumnezeu poate face orice!
Gbu :]

| Damian a răspuns:

Ce chestie...

| Costel95 a răspuns:

Bineinteles ca poate. Si tu poti crea ceva pe care sa nu poti sa-l ridici. Dar de ce ar faceo?

| Sill a răspuns:

Nu nu poate, adica poate sa-l creeze dar pe el ar scrie "Proprietar Chuck Norris" si nimeni nu indrazneste sa se atinga de lucrurile lui chuck

| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai daca poate sa-l faca poate sa-l si ridice crede-mawinking

| metatheory a răspuns:

Intreabarea este pusa gresit, e incorecta matematic e ca si cum ai intreba: infinit+1 > infinit? Asta e o inegalitate ce nu se verifica pentru ca infinit+ceva=infinit. A spus-o un filosof ce nu avea habar matematica. Filosof pentru ca se preocupa de existenta/inexistenta lui Dumnezeu.

| Klaus12 a răspuns:

Da, exista un bolovan atat de mare pe care Dumnezeu sa nu-l poata ridica, chiar daca, evident, a fost creat de El. Acel bolovan se numeste libertatea. Libertatea este a Lui, este creata de El si oferita omului, dar El nu intervine in libertatea oferita cadou omului. Deci, desi este atotputernic, acest bolovan exista happy. Pentru ca ne iubeste