| anonim_4396 a întrebat:

Prin anii 90 s-au auzit în Oceanul Pacific sunete extrem de ciudate : Julia, Bloop, Upsweep și Slowdown! Care credeți ca ar fi cauza lor? Unii spun ca este sunetul unui iceberg din Antarctica!

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Http://www.pmel.noaa.gov/acoustics/sounds/julia.html
Asta e chiar site-ul NOAA, vezi daca te lasa sa te bagi in el din Ro, si cauti pe acolo.
Julia si Slowdown sunt iceberguri, while Upsweep is theorized to be volcanic gas.

hai ca am facut o amestecatura, dar intelegi tu. :D

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Sunt sunete naturale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alyeny Ecstraterești)))

| AndreiBistriteanu a răspuns:

In oceanul Pacific dadea part un peste mic.Cred ca acela este sunetul.