| LaviniuA a întrebat:

Rog o analiza stiintifica / spirituala:
Uneori in baie mi se pare ca ma atinge cineva pe brat din spate, ca o umbra.
Alteori prin casa parca vad ceva cu coada ochiului dar nu e nimic.
M-am speriat si de masa de calcat, ca o spirijinesem de perete si mi s-a parut ca e o persoana.

Azidimineata am observat ca apa din wc era scazuta mult fata de nivelul normal.
Asta ce mai e? Vreo legatura ca e 13?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Obsesii. Dacă nu sunt exagerate, le poți ignora.

| relian a răspuns:

Nu mai fuma papadie, uite unde ajungi? cine stie ce nave spatiale o sa mai vezi.Ori papadie ori etnobotanice.Eu cred ca tragi etnobotanice, alea iti dau senzatiile astea, stiu din ce mior povestit cei care au folosit.

| gabicoo a răspuns:

Nu mai fuma prostii.
winking
Chestia cu apa din WC se întâmplă atunci când folosești prea multă hârtie igienică și ai pus bazinul pe modul economic - 6 litri. Tragi apa și rămâne un dop pe traseu, iar când tragi a doua oară se duce dopul și are un fel de efect ca de vidare a tubului rămânând mai puțină apă în closet.
Senzația cu atingerea e cauzată de calcarul acumulat pe para de la duș. Acesta îngustează găurile de pe margine și dau o traiectorie ciudată jeturilor de picături de apă care ies din pară. Sau sunt cutele de la haină care se îndreaptă după ce te ridici de pe tron.
Iar senzația că vezi ceva ce nu există e de la nenorocirile astea de becuri cu led ieftine.

În rest "Raci, Draci, Craci" de Mihai Mărgineanu.

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa divizezi stiinta de spiritualitate ca daca le unesti superi identitatile colonialiste care au ocupat spatiul.

Daca pleci de la premisa ca evreul cauta cultura si dezvoltare, superi democratia si liberalismul. Iar activeaza atisemitismul ca le dispare identitatea si statul. Deci trebuie sa respecti linia imaginara creata de democrati. Ei considera ca libertatea noastra nu trebuie sa invadete indentitatea stiintifica. Ca sa iti raspund eu, trebuie sa ignor falsa dicotomie creata de ei.

Conform stiintei trebuie sa te studiem mai mult. Iar conform religiei esti dusa. Si la noi apare de astea, insa in carne si oase. La noi lucrurile sunt mai suficiente, nu ca promovam anumite organizatii care ne vorbesc de puterea gandului. Oreste Popescu mai are un pic si il intrece pe Indiana Jones si babele care se sperie de umbrele lor.

Umbra este un mister si misterul este umbra. Ce ai inteles? Ca trebuie sa cauti toata ziua umbrele. Umbra este un mesaj care nu se poate intelege. Are un infinit de pixeli care doar Daniel Roxin stie sa o descifreze. Si uite asa crestinul nu se mai dezvoluta spiritual si vreme trece si lumea este tot mai rea. Stii ca crestinul cauta un Regat? Ala este facut din pietre nu din mistere. Dumnezeu cand vorbeste este eficient nu ca te fascineaza castelurile de nisip.

Crestinul daca incepe sa se preocupe de ceva, nu incepe cu misterele voastre. Ci incepe cu elementele acestor lumi care sta in mana lui. Citeste somatica daca ai probleme cu referinta. Sau vezi raspunsurile mele care sunt selective, cu impact si eficiente. Nu stau cu omul fals care aiureaza. Fiti originali si onesti ba oamenilor. Du-te cauta o librarie de asta din coltul blocului, ca acolo gasesti cheia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa pățesc și eu când mănâncă iaurt cu 0% grăsimi.

| Xox0 a răspuns:

Fa plimbari pe afara.

| melanya a răspuns:

Nu cred că are vreo legătură cu faptul că este 13.
Frica asta pe care o ai poate fi în legătură cu un deces în familie, cu un șoc pe care l-ai avut recent, ori cu vizionarea unui film de groază. Sau ai auzit vreo poveste de groază de curând.

| antonioger a răspuns:

Gandesti prea mult la ce nu trebuie, adica mai vezi de lucru, invatat sau hobiuri, ocupa-ti mintea cu ceva util si de folos ca sa nu mai aiba loc alte ganduri care te bantuie aiurea.

| VelcuMarco a răspuns:

Da nn vezi ca pe 22 trebuie sa paltesti chiriea
-