| alexzoligtorr a întrebat:

Sall, pentru cei care stiu despre telekinezie, puterea mintii etc, cum sa fac ca misc o bucata de hartie, tot am intrat pe alte siteuri da nimic nu m-a ajutat, spune ca sa ma concentrez, habar n-am cum, nici nu stiu unde sa ma uit si ce sa fac, daca stie cineva macar sa se miste un pic sa stiu, ma ia ca macar s-a miscat, ce pot sa fac

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tu crezi că aici suntem magicieni?

Eu ştiu doar să fac obiectele să dispară.
Uite, dă-mi 10 lei şi îţi arăt.

| shhhs a răspuns (pentru NOname):

Draga, telekinezia nu e o ''chestie magica'', multi oameni de stiinta chiar considera ca exista asa ceva. Vai ce tare mi-a placut sarcasmul tau.

| NOname a răspuns (pentru shhhs):

Învață să procesezi un răspuns. După poți să-l și comentezi.

| shhhs a răspuns (pentru NOname):

Am procesar foarte bine raspunsul tau si da, avea ironie dinaia ''...''. Te-a intrebat ceva poate cu seriozitate si tu vi cu chestii de genul ''da-mi 10 lei si ii fac sa dispara''...

Răspuns utilizator avertizat
| andrei a răspuns:

Oare pentru ca nu se poate? Te-ai gandit ca un obiect nu se poate misca daca nu-l atingi?

| unknownn a răspuns:

Si cand te-ai trezit ti-ai dat seama ca era un vis?

| Darkmagic a răspuns:

Telekinezia e posibila Luke, dar nu pentru oricine. tongue
A existat o rusoaica, pe numele ei Nelia Mihailova, care putea sa miste obiectele doar cu forta creierului, insa asemenea daruri sunt extrem, extrem de rare, si nu pentru orice creier... (subliniaza tu "extrem", cu cele mai mari majuscule pe care le gaseste computerul tau).
Forta fie cu tine. big grin

| Charmant a răspuns (pentru Darkmagic):

E greu dar nu imposibil.

| Darkmagic a răspuns (pentru Charmant):

Nu am spus ca e imposibil, am spus doar ca fenomenul este extrem de rar. Prin natura lui, creierul este electro-chimic, adica destul de opus cu fizica. Nu se cunoaste nici acum cu exactitate ce inflatie de unde emise de acel creier telekinetic interactioneaza cu un obiect fizic, de o astfel de maniera incat sa-l miste din loc.
Din pacate pentru initiatorul intrebarii, asemenea creiere fenomenale sunt rezultatul unor accidente genetice, si NU se datoreaza unui antrenament. Cu asa ceva te nasti pur si simplu, nu-l poti capata prin exercitiu.

| NuMaiFumez a răspuns (pentru Darkmagic):

Mai,mai pai si daca exista si pune mana vreun psihopat pe asa ceva ce facem? ca e periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti fac sa dispara 50 de lei laughing
Mane daca te plictisesti(alexzoligtorr), nu ne plictisi si pe noi! Gaseste-ti alta ocupatie decat sa provoci discutii din astea de vrajeala.
Daca intrebarea ta era serioasa. Te voi dezamagi spunandu-ti ca nu poti reusi asa ceva!

| alexzoligtorr explică (pentru anonim_4396):

Bai baiatule, inteligent mai esti daca nu te interesa subiectu nu trebuia sa intru in topic, asa ca nai ce cauta nu trebuia sa comentezi aiurea pe langa subiect

| mafiotu00 a răspuns:

Fa o roata a psihicului (gasesti pe internet) ia un ac infige-l intr-o guma cu capul in sus pune roata aseaza mainile pe langa ea. Inchide ochii imagineaza-ti cum se invarte si in ce parte. Deschide-i roata se invarte

| UnMizantrop a răspuns:

Frate sunt de partea ta. Si eu am studiat intens fenomenul, am si exersat o gramada. De vreo 4 ani ma tot chinui cu ajutorul telekineziei sa dezbrac o fata pe strada si nu am reusit nici macar sa ii ridic o maneca, asa ca am renuntat la asta si acum ma concentrez sa ma ridic din pat cu puterea mintii insa ma incurca foarte mult gravitatia.
Nu te supara dar nu exista asa ceva, e doar un truc (din care se scot o groaza de bani ca si din magie si altele)! pace

| UnMizantrop a răspuns:

Frate, eu sunt de partea ta. Si eu am studiat tainele telekineziei.Am si exersat intens vreo 4 ani incercand sa dezbrac macar o fata pe strada si nu am reusit sa ii ridic nici maneca asa ca am renuntat.Acum ma straduiesc sa ma ridic din pat doar cu puterea mintii, doar ca ma cam incurca gravitatia.
Nu te supara pentru gluma de mai sus, dar nu exista asa ceva. E doar un truc (cei drept bine facut de profesionisti)!

| AndreiAKA a răspuns:

Fraților. Dacă nu știți nu comentați.
Puterea telekinetica o avem fiecare doar ca trebuie sa te deștepți. Doar ca la oameni închiși la minte ca voi nu au cum sa dea roade puterea telekinetică.
Frate nu îi asculta. Încearcă exercițiul cu roata psihica pentru început cu mâinile mai apropiate câte 20 de minute pe zi e de ajuns timp de o săptămână după încerci de la o distanta mai mare cu mâinile. Dacă nu merge înseamnă ca încă nu ești pregătit. Apropo când te gândești ca vrei sa învârti hârtia, creierul tău emite un fel de vibrații prin mâini care fac posibila telekinezia. Iar ca sa-ți crești vibratiile gândurilor ar trebui sa practici yoga pentru deschiderea chakra lor. E destul dacă ai practica yoga doar pentru deschiderea celui de-al treilea ochi.sunt tot felul de tutoriale pe yt în ce poziție se practica yoga pentru deschiderea celui de-al treilea ochi. Iar când încerci sa învârti hârtia la început o sa-ți fie mai greu pentru ca trebuie sa ajungi pe aceeași frecventa cu materialul. Orice lucru are frecventa lui.iar pentru ca sa ajungi mai ușor pe aceeași frecventa ci hârtia sunt tot felul de piese pe yt pentru telekinezie care te vor ajuta. Te mai documentezi tu. Eu ti-am spus din ce m-am documentat eu.și eu sunt interesat de acest fenomen și încă nu am apucat sa încerc sa practic pentru ca nu prea am avut timp dar o sa-mi fac. Succes!

| Robert53 a răspuns:

Da si eu am ajuns sa vad tot timpul un claun cica e din telenkezie ca m-am concentrat prea mult ca sa misc pamantul spre soare laughing)))

| Voucher a răspuns:

Spre surprinderea voastra se pot misca lucruri prin telekinezie. mai multe detalii puteti primii in vlogul postat de Levi (Friend's Show) in data de 24.02. 2014. Acolo sigur veti auzii multe lucruri care va vor surprinde! O seara placuta Tuturor

| Carstea_Victor_Bogdan_1988 a răspuns:

Puterea de a misca lucruri vine din interior nu ii asculta pe rautaciosi trebuie sa muncesti mult si mai ales sa te concentrezi bafta

| Alin_Vaduva_1994 a răspuns:

Inceraca ceva cu roata psihica.Se face usor din hartie un ac si o radiera plata.Trebuie doar sa te concentrezi asupra rotii si o sa vezi ca merge.Am icercat si eu si a mers. DUPA 2 ORE TE INVETI