| Alex1234xdd a întrebat:

Salut
Am terminat primul semestru de a 8-a cu media 7..am sanse la mate info? Sau ar trebui sa ma indrept spre filologie? Imi plac limbile straine, ideea e ca nu prea pot sa devin ceva de acolo ..niste sugestii, va rog...

3 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Depinde la ce liceu te duci.
E mate-info si la media 5-6 crede-ma laughing adica ajung acolo copii cu note de 2 si 3 in evaluari ...iti zic din surse sigure.
Daca vrei totusi sa mergi pe mate-info si sa dai apoi la o facultate buna de viitor, insista putin mai mult cu matematica sem urmator si pregateste-te pentru evaluare nat.
Nu e chiar atat de greu la mate-info cum descriu unii. N-ai de ce sa "fugi" de acest profil.

| Alex1234xdd explică (pentru Andra9pk):

Vreu sa merg la Liceul George Cosbuc, pe mate info se intra cu +7.70 din cate stiu ..deci copii de 2 si 3 nu prea cred ca au sanse, cum spuneai.

| Andra9pk a răspuns (pentru Alex1234xdd):

Am spus ca sunt licee care au profil mate-info, unde se intra cu medii mici, nu am mentionat un liceu anume. E clar ca la un liceu bun de medie 9 nu o sa intre vreodata unul cu medii de 5 toata viata lui.Acum cativa ani, o cunostinta s-a dus la mate-info cu nota 2 in evaluare...