| Fifylici a întrebat:

Salut o prietena de-a mea a visat intr-o seara o secventa dintr-un film in care a doua zi filmul a ta pentru totdeauna indian a difuzat acea secventa iar apoi si-a dat seama ca acea secventa o visase cu o seara in urma. i ar mai demult tot intr-un vis a visat o intamplare care peste catva timp s-a intamplat ea ar dori sa stie ce explicatie ar fi la aceste chestii si inca o chestie mai demult tot ei i-a venit in minte expresia l-a blestemat si eu as vrea sa stiu daca exista reincarnarea si cat mai multe despre ea

Răspuns Câştigător
| alexandra_6462 a răspuns:

Nu sunt "deja-vu-uri" pur si simplu ea viseaza ce ii se intampla, daca va sta de fiecare data sa-si analizeze visele va observa ca au legatura cu realitatea si cu timpu isi va da seama care sunt vise reala si care nu...(un sfat sa nu doarma cu televizorul deschis, ii influenteaza visele ), poate ca nu crezi, cum o fac majoritatea dar eu mam obisnuit cu visele mele paranormale si uneori chiar ma ajuta dar nu am gasit nici o explicatie ...Succes!

7 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Se numeste Deja-Vu, este absolut normal pentru oricine, este sentimentul pe care il ai ca s-a mai intamplat ceva inainte.

| Alex_7297 a răspuns:

Deja-vu!

| antonia09 a răspuns:

Uneori in vise ni se arata asemenea lucruri despre viitor, dar nu se stie cand vor avea loc. Acest fenomen se numeste "Deja-vu". Se intampla ca uneori sa vedem anumite lucruri despre care aveam senzatia ca le cunoastem dar nu stim de unde.
Despre reincarnare, poti citi link-urile:
http://www.everystudent.ro/a/reincarnare.html
http://www.descopera.ro/......spiritului
http://www.egirl.ro/......a2659.html
http://www.kudika.ro/......tului.html
cu bine,

| LoveForShania a răspuns:

Woww. Nu am inteles nimic!
Ceva cu vis si cu o chestie.

| LoveForShania a răspuns:

Si ce e aia Deja -vu?

| ramona_1444 a răspuns:

Sincer si mie mi s-a intamplat sa visez un lucru si peste catva timp sa se omplineasca aproape ca in vis. explicatia cu filmul ar fi poate s-a gandit cu o zi inurma mult la film si de accea

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

Depinde cati ani are si daca este nevoie si se mai intampla asa ceva puteti sa va duceti la un preotbig grin(idee stupida) ca sa-l intrebati de reincarnare caci eu nu sunt in stare sa iti zic despre asta sau la un psiholog...