| cocolinosef a întrebat:

SALUT TPU! Am si eu niste intrebari si vreau raspunsuri mai concrete. De ce in pestera o lumanare aprinsa se stinge? si De ce in Pestera cainelui animalele de statura mica mor? Fundaa:*

2 răspunsuri:
| Overom a răspuns:

Deci faza cu animalele mici e doar un mit... iar lumanarea se stinge pentru ca in pestera nu este destul aer ca sa stea focul aprins sper ca ti-am fost de ajutor

| miln a răspuns:

O lumanare aprinsa se stinge deoarece stratul de O2 este este mai scazut iar flacara nu are cu ce sa se alimentezebig grin

Funda?