| anonim_4396 a întrebat:

dau funda. E adevărat daca te gandesti la ceva si speri sa nu se întâmple se va întâmpla?

14 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Citeste Legile lui Murphy:
"Daca ceva poate merge prost, va merge prost."
big grin

| Drolja a răspuns:

Da, pentru ca daca speri sa nu-ti apara un Porsche in fata portii, chiar iti va aparea...

| T0T a răspuns:

Nu neapărat.

| sublime89 a răspuns:

Sunt destui care povestesc ca s-au aflat in situatii cumplite, si s-au temut sa nu moara, si cu toate astea au scapat. Deci s-au gandit la moarte, si au sperat sa nu se intample, si totusi nu s-a intamplat. Astea sunt doar superstitii.

| Dorotheea21 a răspuns:

De cele mai multe ori da, se intampla.
Acum depinde si de gandurile tale, sa nu fie absurde.
Daca te tot gandesti ca zbori, nu se va intampla niciodata, cel mult, destinul tau te va duce spre o calatorie cu avionul. big grin

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Multi pot spune multe aici. dar degeaba fara dovezi. foloseste metode stiintifice pentru a afla realitatea. testeaza de mai multe ori diferite lucruri. de exemplu te poti gandi sa nu primesti un ferarri maine.

| nlko a răspuns:

Eu cred ca sunt doar coincidente, dar totusi, ai grija la ce te gandesti.

| InnocentSίn a răspuns:

Mie mi se intampla aproape tot timpul dar cred ca e doar coincidenta! laughing)

| Alexandra4500 a răspuns:

De ce ti-e frica nu scapi, si este cam adevarat. Deci gandeste-te numai lucruri bune. Pacewinking

| xadsada a răspuns (pentru Alexandra4500):

Mie imi e frica de fete, oare o sa scap vreodata de ele?sad

| Alexandra4500 a răspuns (pentru xadsada):

Nu, suntem peste tot laughing

| CuddlyNightmare a răspuns:

Doar coincidente. Nu te ingrijora.

| AllyHeart a răspuns:

Uneori da uneori nu...depinde cum alege Dumnezeu.