| alexb08 a întrebat:

Salut tpu.Sa nu radeti de mine, dar am o fobie la fantome, mai ales la... vedeti mai jos.Este o legenda cu... nu vreau sa ii scriu numele deoarece, un coleg mi-a zis ca daca o iei in ras, sau ii strigi numele de 3 ori, sau ii scrii numele dupa cand te duci in baie si te uiti in oglinda apare si te omoara.Cred ca stiti la ce ma refer...El a zis ca, cu cat o uit mai mult cu atat ma uita si ea.Va rog ajutati-ma! Mi-e frica sa mai intru si in baie fara sa zic nimic. Vreau sa scap, sa uit! Va rog mult, ajutati-ma! Sa nh ma luati in ras.Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| TotulSAUnik a răspuns:

Buna,si eu am avut fobii si trebuia sa-mi pun plapuma in cap si sa tin picioarele adunate seara ca sa nu ma apuce nimic de ele cum spunea un tip destept ''Copii cu imaginatie sufera noaptea''.Iar acum sa-ti rezolvam problema spune asta.EU sunt o fiinta umana iubita de spirit,Dumnezeu,Creator, Lumina, Zeii -daca iti place mai mult; infine alege ce te linisteste si ce te face sa te simti mai aparat-si nimic nu-mi poate deranja fericirea, veselia, iubirea fata de mine si linistea mea sufleteasca.Dar spuneo cu credinta maxima iar daca ti se pare prea prostesc ce spui intreabata:merit eu sa sufar

14 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Nu exista fantome cum nici Dumnezeu nu exista. Iar daca exista iti dau voie sa-mi tragi 2 perechi de palme.

| T0T a răspuns:

Cine ma Bloody Mary? Doamne fereste ce fobie tampita ai ma laughing
Sa iti demonstrez ca nu patesc nimic.
In momentul asta am strigat de 3 ori acum sa scriu de mai multe ori:
Bloody Mary
Asa. In caz ca nu o sa mai postez pe site, atunci poti sa crezi. Cat timp inca sunt aici, sanatos lasa idioteniile si vezi-ti de scoala.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Foarte ciudat este faptul ca am dat paste la nume in mod aleatoiu de ori. Si culmea au iesit de 9 ori! Numarul satanei intors. Unii zic ca chiar ala este...Acum poti sa te bagi sub pilota sau sa observi mai atent ca sunt doar 8. Ohh ti-au disparut grijile. Dar daca observi mai atent ca am mai scris odata acel nume in prima propozitie, o sa te inspaimanti groaznic, caci chiar iese 9! Asta e destinul!

| Arthiom a răspuns (pentru T0T):

Nu mai speria ma copiii laughing

| Arthiom a răspuns (pentru Arthiom):

Huoooo, fie-va frica de BlodyMărioara laughing)))

| T0T a răspuns (pentru Arthiom):

laughing
Si frica asta este un farmec al copilariei...Si eu as vrea sa mai fiu copil, sa mai fiu naiv...Sa mai prezint acele particularitati ale copilariei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cum ai fobie la fantome? Inseamna ca ai mai avut de aface cu el, altfel nu poti afirma ca ai fobie la ele. Cum iti apar aceste fantome si mai ales cand? De ce te speri de ele? Ia pune-ti un ceaceaf in cap si vezi daca nu arati ca o fantoma! Spune-mi amanunte si voi cauta sa te vindec!

| Arthiom a răspuns:

AAAA, de BlodyMary e vorba, sa-ti spun o chestie: e o vrajeala de adormit copii care circula pe net de ani buni, la fel ca si mesajele alea gen :Ma numesc talangazornaiel si am murit innecat in pufuleti si acum daca nu trimiti mesajul asta la 1000 de plozi din lista ta de prieteni o sa vin noaptea la tine si o sa te omor, o fata nu a ascultat si i-a murit pisica. Sfatul meu e sa nu iti fie frica, nu ai ce sa patesti, sunt simple mituri si vrajeli inventate de altii care nu au ce face(probabil colegii tai ori te-au luat de prost stiindu-ti fricile, ori sunt ei tolomaci de cred in asa ceva). Si ca sa iti demonstrez cu nu are ce sa se intample, o sa iau exemplul lui GreyN laughingBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody MaryBloody Marylalalalalalalalalala

| Voidwithin a răspuns:

Totul e in capul tau tu ai creat chestia asta.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Scrie pe google "cum scapam de fricile irationale"

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

"Sa nu radeti de mine". acuma na. nu se poate sa fii chiar asa serios in viata. poti avea incredere in tine si sa iti asumi sa ma rada cateodata lumea de tine. nu moare nimeni. mai ales la varsta asta cand "copiii spun lucruri trasnite" e normal sa mai amuzi cateodata pe cineva ca esti in crestere.

| MariMarik17 a răspuns:

Stai calm.Nu se va intampla nimic.Iar ca sa te calmezi si sa poti intra in baie, gandeste-te numai la Dumnezeu.El alunga orice e rau daca il chemi si poti sa iti faci cruce si sa spui "Doamne ajuta!"Sper ca te-am ajutat.

| alice2001 a răspuns:

Si pe mine ma sperie fantoma aia dar nu trebuie sa iti fie teama nu se va intampla nimic e doar o legenda si nu e adevarata deci uita de ea.Bafta!

| alexb08 explică:

Ms de sfaturi, m-ati ajutat.