| Archangells a întrebat:

Se stie ca informatia pe care o introducem in creier prin organele de simt, se stocheaza in memorie, apoi ne va influenta subconstientul, gandurile, constientul si apoi gandurile devin ceea ce suntem, ca apoi sa le transpunem in mediul exterior. Noi creem lumea exterioara datorita gandurilor. Constiinta inalta, ganduri constructive. Constiinta decazuta, ganduri distructive. Stim ce importanta are informatia negativa asupra noastra si totusi o accesam. De ce nu se face propaganda la nivel mondial in mass media ca oamenii sa acceseze informatie pozitiva, ce eleveaza constiinta, si ii permite sa acceseze planurile elevate. (muzica angelica, modele de oameni intelepti, iubitori, compasivi, lideri autentici)O constiinta inalta aduce lumina in lume, o constiinta decazuta aduce intuneric. Love you people! :* https://www.youtube.com/......tps?/watch

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca de aia suntem toti diferiti. unii percep conceptul de cultura de educatie la cel mai inalt nivel iar altii doar isi asculta instinctele primare

| bleakk a răspuns (pentru suntserios):

Daca unii nu ar fi crescut cu desene animate pana la varsta de 17 ani, eu zic ca ar fi fost "un pic" mai dezvoltati.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimeni nu vrea ca omul sa atinga cele scrise de tine.

http://youtu.be/B5WbSrorUyI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ușor de zis, greu de făcut. Tu de ce gândești in felul asta? Nici ce ai zis tu acolo nu e prea pozitiv daca te gândești mai bine, chit ca intenția e buna.

| Archangells explică (pentru anonim_4396):

Eu gandesc in felul asta deoarece gandesc rational dupa ce am studiat constiinta umana si comportamentul uman. tot ceea ce facem momentan pe planeta e irational. psihologia si stiintele atesta acest lucru. creem o realitate total gresita. asculta ce spune neuroscientistul Zagrea: http://www.youtube.com/watch?v=e0Zzp-3L_V8