| Bunny_6100 a întrebat:

Stie cineva cateva expresii frumoase pentru descrierea unei persoane dragi?

6 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Ochi blanzi;
Voce calda care te indeamna la visare;
Parul fin ca matasea;
Sufletul mare si plin de iubire;
Ochii ca niste stele...

Pot fi mult mai multe. Eu aici am scris doar cateva, pentru ca ar fi fost foarte greu sa scriu tot ce imi vine in minte. Trebuie doar sa ai o imaginatie bogata, sau sa folosesti un truc pe care l-am deprins in timp:
Gandeste-te la cea mai draga persoana pentru tine si lasati amintirile sa zboara. Descrie persoana aceea ca si cum ai lauda-o tuturor oamenilor de pe planeta. Ceva special. Eu asta fac.

Sper ca te-am ajutat. Funda... daca crezi ca merit.

| stefickutssa a răspuns:

Pai...dca este fata:
are parul sa frumos ca si spicul graului (daca il are blond), are un par asa superb ca si Albei Ca Zapada (daca il are negru), ai un par asa minunat ca si culoare focului(daca il are roscat)
pot sa iti citesc fericirea de fata ta doar uitanduma in ochii tai minunati ca si cristalele
pentru baieti:
esti asa puternic ed ai putea lua locul lui Hercule
scuze doar atat stiu sa sp despre baietibig grin
acum despre peroana care te-au crescut
-prima persoana pe care am putut-o vedea ai fost tu cu privirea ta care in bratele tale ma simteam cel mai in sigurata

te rog frumooosss funditaaaa!:*:*:*

| Alyss_5950 a răspuns:

Persoana draga in ce sens? O sa incerc sa scriu 4 pentru cateva cazuri, daca nu iti convine poti specifica intr-un alt mesaj...

Pentru iubit/ iubita
1. Cu sufletul asemeni unei petale de trandafir, cu ochii ascunsi in pietre pretioase
2. Cu ochii umezi, sclipitori ca luna. Persoane pe care le poti iubi fara sa ai nevoie de reguli, fara nicio logica
3. O persoana care are ceva mai profund decat ceilalti oameni, o persoana a carui suflet te-a chemat...

Pentru familie
1. Singurii care te inteleg asa cum esti, care incearca sa te asculte, cu sufletul cald, ascuns in flori mii si mii, persoane care pot comunica cu tine doar prin limbajul gandului
2. (asta nu stiu cat de bine descrie ceva, dar este buna pentru a fi folosita in descriere) O floare, 10, 100, 1000? Oare sunt destule sa denumeasca cat de mult de iubesc? Dar sufletul tau are mai multe, si ochii tai au pietre de rubin mai pretioase ascunse in ei. Mai bine o sa iti dau o sarutare, si o sa spun ca te iubesc. Restul, nu conteaza...
3. Uita-te in jur, si vezi, oare cine te intelege? Oare mai este vreo persoana care sa fie mai calda ca tine? Oare mai poate cineva sa te iubeasca cum o fac eu? Poate tu... Dar caldura cu care ma primesti, iubirea cu care imi alini noptile si zilele ma face sa iti spun: te iubesc!

Pentru prieteni
1. Nu stiu daca mai e cineva care stie ce gandesc inainte sa vorbesc macar, si nu spune: ti-am zis eu, sau nu trebuia sa faci asta, doar raspunde lung, plin de caldura. Persoane mai frumoase ca voi nu exista
2. Nu conteaza cum arati, cum te imbraci... Pentru mine tot cel/cea mai frumoasa ai ramas, pentru ca stii sa ma asculti, si pentru sufletul tau orbitor, care acapareaza orice privire a oamenilor inteligenti
3. Va iubesc pentru ca ma iubiti asa cum sunt, adica cum sunt ca voi!

Imi pare rau, am scris doar 3 insa a IV-a mereu iesea oribil si am hotarat sa nu o pun.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti asa de frumoasa incat se uita lumea mirata la mine cand iesim pe strada.
Ai parul ca matasea drept dovada stau paduchii din capul tau ce muncesc pe plantatie si fac tricouri pentru sinistrati.
In ochii tai se oglindesc... portofelul, masina si cardul meu.
Avem o relatie reusita, numai un extraterestru cu solzi pe spate si coarne crecute pe talpi ne poate despartii...pentru ca moartea ne face in ciuda si nu se opreste din ras.
Eu sunt mai romantic blushing

| NoChanceForUs a răspuns:

Esti cea mai frumoasa. Florile se ofilesc de ciuda cand te vad,silicoanele fetelor se sparg in prezenta ta, apa fierbe, pasarelele mor.Barbatii se impiedica pe drum cand intorc capul dupa tine facandu-si cruce ca nu au mai vazut asemenea raritate, iar femeile de langa ei se inchina smerit si ele.Esti cea mai frumoasa si perfecta.Primeste aceste urari calde si aceste minciuni sincere.

| cuore a răspuns:

Cu chipul tau angelic m-ai cucerit
cu vorbele tale dulci ma alinti
cu zambetul tau enigmatic ma faci sa te doresc mai mult