| Balan_Balanvladut_1989 a întrebat:

Stie cineva de ce imi apare o lumina aparuta in jurul casei mele, venita din nicaieri? Dintr-o data, cand eram intr-o noapte, destul de recent, eram cu cainele meu, si a aparut o lumina alba ca sa reflectat in jurul meu, ca intr-un fel de cerc, de 2ori intr-o secunda sau chiar doua. Ma uitam in jur si nu stiam de ce, la toti vecini erau luminile stinse, si cerul senin, am crezut, ca poate a fulgerat, sau a tunat, dar cerul era senin. Am mai stat sa. ma mai uit in jur ceva timp, si aceeasi lumina a aparut din nou, acelasi interval pana a disparut. Am mai crezut ca au fost niste drone, dar n-am vazut nimic pe cer miscandu-se, atat drone, cat si ozn, daca la asta va ganditi. Si am tot stat timp de vreo 10 minute afara, si acea lumina alba, slaba, a mai aparut de vreo cateva ori tot la acelasi interval pana a disparut. Deci, pana la urma, poate explica cineva asta?

Răspuns Câştigător
| Dreadlock a răspuns:

Sigur sunt excursionisti veniti din alta galaxie. Poate suna a gluma dar poate e cel mai probabil. Dronele nu te lumineaza ci doar te filmeaza HD de la kilometrii ca sa fie siguri porcii guvernului ca sunt singurii ilegalisti. Nu vorbesc la caterinca, tot mai multe fenomene ozn se intampla...pana acum erau discreti dar pana si FBI a postat lumii unele dosare ozn tinute secret. Poate se pregatesc sa asiste si ei la al treilea razboi mondial, cine stie...Cat despre faptul ca nu ai vazut nimic deasupra ta, ozn-urile sunt rapide, am vazut in numeroase nopti luminite miscandu-se haotic si accelerand cu o viteza foarte mare.

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Poate a fost un fulger globular. http://www.descopera.ro/......oua-teorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu drone sau ceva aparate cu control de la distanță? La cât se panichează lumea că vede luminițe pe cer, cred că sunt destui care fac asta intenționat, doar să vadă reacțiile oamenilor.

Răspuns utilizator avertizat
| dandana2015 a răspuns:

Poate batea vantul si misca becul de la stalpul casei happy