| EmaS a întrebat:

Stiind ca Cip-ul este asociat cu semnul fiarei din Apocalipsa 13:16-18 daca de maine ati fi obligati sa primiti Cip-ul pe mana dreapta sau pe frunte, ce ati face? L-ati primi sau nu?

Răspuns Câştigător
| wales a răspuns:

Cine va primi acest semn specificat in Ap 13:16-18,dejea acel om este vandut satanei conform Ap 14:9-11.
Cine crede cu adevarat in Dumnezeu sa nu se ingrijoreze pentru ca si Dumnezeu va avea un plan pentru acele vremuri, citeste in: Ezechiel 19:4; Apocalipsa 7:3; Apocalipsa 9:4; Apocalipsa 22:4.
Si oamenii Lui Dumnezeu vor primi pecetea Lui,adica sigiliul Lui Dumnezeu pentru acele vremuri, incredete in promisiunea Lui:
Nicidecum n-am sa te las, cu nici un chip nu te voi parasi. Evrei 13:5.

16 răspunsuri:
| EmaS explică:

@Adrian
Cum iti explici atunci ca in urma cu mii de ani Dumnezeu a decoperit ca va veni vremea cand va aparea un semn al fiarei care corespunde numarului 666 si oamenii nu vor putea vinde sau cumpara fara el.Si iata ca cercetatorii au ajuns la concluzia (cheltuind milioane de dolari )ca locul ideal este pe mana dreapta sau pe frunte.Cine putea stii asta decat Dumnezeu Atotstiutor?

| EmaS explică:

@bean
Daca toti ar gandi dupa principiile lui Dumnezeu, ar fi o lume mai buna mai fericita.Ar fi mai putine familii destramate si mai putini copii care cresc cu un singur parinte si peste care amaraciunea de a simti lipsa celuilalt parinte isi pune amprenta.Imi pare rau, am dat funda...

| EmaS explică:

@Mr.Smith
Nu va afecteaza cu nimic daca aveti pasaport electronic.In Biblie scrie:,, Daca primeste cineva semnul ei pe frunte sau pe mana va bea si el din vinul maniei lui Dumnezeu turnat neamestecat in paharul maniei lui si va fi chinuit in foc si pucioasa inaintea sfintilor ingeri si a Mielului.,,

| mihaibrasov a răspuns:

Ce satana tot vorbesti tu cu cip-uri si aiureli? Mai bine uita-te la robotzi... macar nu-s asa s.f.

| ramona30 a răspuns:

Cati oameni naivi care cred biblia. Si eu care credeam ca am scapat de religia asta nociva.

| carpediem a răspuns:

Ma doare undeva de 13 16 18 etc, dar nu imi va pune nimeni, niciodata nimic, pe sau in corpul meu. Exact cum a spus si ZeRo. Mai terminati cu, si oamenii vor primi, vor fi, vor ajunge, va fi etc. promisiuni ca-n politica ...si o tine asa de 2000 de ani.Nu sunt nici pro nici contra religiei, dar atata bezna, ce naiba, e la fel cand ne speria cand eram mici cu bau-bau...

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Asa ceva nu se va intampla vor aparea buletinele electronice sa vedem cand statul are bani ca baga multe gafe oricum.

| papusikatha a răspuns:

Nu, si nu numai noi crestinii dar si oamenii care nu vor dori sa fie controlati, de ce credeti ca s-a inventat aceasta criza financiara? Ca sa vina ei cu aceasta idee de CIP sa scoata banii de pe piata si totul sa fie platit digital, vor mintii oamenii ca, familiile vor fi mai in siguranta, acest CIP se numeste Ingerul Digital si exista si un filmulet pe youtube postat:
Ingerul digital partea I :
http://www.youtube.com/watch?v=t4ZQoUjGPvo
Ingerul digital partea II:
http://www.youtube.com/watch?v=BmDOtx0MISw
III:
http://www.youtube.com/watch?v=yx_kCFdPBAA
Sunt mai multe parti asa ca da-ti un search pe youtube cei interesati.

| Reznov a răspuns:

Raspuns sters

| AngelaZero a răspuns:

Le-as baga cip-u-n cur. atat mai aveam nevoie, de cineva sa stie ce beau, cu cine beau si sa-mi intre in minte sa-mi vada fanteziile sexuale si planurile malefice. straight face

| Clement a răspuns:

Chiar daca e mai veche intrebarea, atunci cand va veni vremea din Apocalipsa, Adunarea(Biserica) va fi deja rapita. Daca nu esti mantuit(si deci rapit) nu te poti impotrivi, pentru ca Domnul Insusi va ''trimite o lucrare de ratacire'', doar cei din ''ramasita credincioasa''(formata exclusiv din evrei) nu vor primi semnul fiarei.

| Clement a răspuns:

(si deci nu esti rapit)*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema,e bine sa ridici faclia,sa vada multi lumina,dar ce faci cand bezna este in capul unora atat de mare incat nici nu stiu sa vada? sau nu vor sa vada? cum sa-i explici unui nebun ca are pecetea duhului sfant, inca de la botez pe frunte, si de fapt satana asta vrea? sa inlocuiasca pecetea lui Dumnezeu cu pecetea lui.asa a schimbat si sabatul,asa a prostit omenirea asta care umple stadioanele urmandu-si idolii,si ocolind stabilimentele in care pot ajuta si urma o cale a inaltarii spiritului? spitale,camine de batrani,inchisori,camine de copii parasiti,de ce nu,biserici unde pot asculta un cor frumos sau o multime de invataturi nu neaparat manipulatoare de constiinte, ci ziditoare de suflet, intaritoare de casnicii si sentimente curate, producatoare de impacari si de pace? mai e pana la implantarea cipurilor biometrice.asta se va intampla odata cu disparitia banilor care acum sunt adunati in banci,iar premergatoarele cipurilor{ cardurile} pregatesc terenul.iar nebunilor astora li se va parea atat de normal, incat abia cand vor fi plini de bube din cauza litiului continut de cipuri, isi vor da seama cat au gresit.pana atunci...sanatate si virtute respectivilor.hei respectivilor? virtute.e de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca va fi o alternativa,de scurt timp. daca intr-adevar asa va fi,voi fi sigur ca biblia nu minte, si antihrist isi va arata adevarata fata, dupa ce va fi inselat toti oamenii.sau aproape toti. sper sa nu fiu printre ei.

| anytys a răspuns:

In nici un caz...Trebuie sa avem incredere in Dumnezeu si el ne va ajutawinking