| ML001 a întrebat:

Ce ati face daca maine ar incepe implantarea de cipuri(semnul fiarei) pe mana dreapta sau pe frunte si nu o sa mai puteti vinde sau cumpara nimic fara sa aveti acel semn de identificare?

Răspuns Câştigător
| DeliaMarius a răspuns:

Nu il voi primi. Dumnezeu spune clar ca cei ce vor primi semnul fiarei(cipul) se vor lepada de El pentru totdeauna si nu va mai exista cale de intoarcere. Sa mor de foame, nu conteaza, ce conteaza e ca sunt cu Dumnezeu si El e Stapanul meu si daca sunt cu El nu voi duce lipsa de nimic.Slava Lui! Sa ne ajute in acele vremuri grele ce vor veni caci fara El suntem morti. Asadar fratilor, rugati-va si vegheati pentru ca acele vremuri nu sunt prea departe.

| doinis a răspuns (pentru DeliaMarius):

Excelent raspuns, la fel as fi spus si spun si eu. Dumnezeu ne va ajuta mereu de cate ori Ii vom cere ajutorul si nu ne va lasa, chiar daca in unele situatii pare ca am fi lasati sortii, dar nu este asa. Stii, este o vorba: "In tot raul este si un bine." happy Dumnezeu vrea sa vada cat de tari suntem (in credinta), insa El nu ne va lasa in nici o situatie, oricum am fi.
Cu astea fiind spuse, te salut.

27 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

In biblie scrie cumva sa nu primesti semnul fiarei pe mana DREAPTA?! Daca e asa, inseamna ca nu e interzis sa-l primesti pe mana stanga, uite asa respecti si biblia (o carte expirata) si poti trai fara vreo remuscare.

| ML001 explică (pentru chelstone):

Dar specialistii au spus ca in alta parte a corpului in afata de mana dreapta si frunte nu se poate implanta, mama?! ce coincidenta...o sa va treziti cu totii curand si ma rog sa nu fie prea tarziu

| chelstone a răspuns (pentru ML001):

''Dar specialistii au spus ca in alta parte a corpului in afata de mana dreapta si frunte nu se poate implanta''
Ce vorbesti?! Care sunt acei specialisti?! CIP-urile acelea au cativa milimetrii si ti le poate implanta pe orice parte a corpului.

| chelstone a răspuns (pentru ML001):

Se pun by-pass-uri la inima, se fac implanturi de cristalin artificial in ochi si nu ti se poate implanta un amarat de cip oriunde pe suprafata corpului?!
Habar nu ai ce vorbesti!

| Rapunzell a răspuns:

Nu se stie inca care va fi semnul fiarei. Cert ese ca insemnarea va reprezenta lepadarea constienta de Hristos. Nu va fi cu pacaleala. Fiara trebuie sa auda clar ca ne lepadam de Dumnezeu.

| Rapunzell a răspuns:

Semnul fiarei reprezinta LEPADAREA DE HRISTOS! Va fi unul material, da, dar pe langa faotul ca nu vei putea cumpara sau vinde nimic fara el, va insemna clar ca te-ai lepadat. Eu nu m-am lepadat si sper sa nici n-o fac vreodata.

| Rapunzell a răspuns:

Am. Dar toate astea sunt doar reperele lor pentru a te gasi cand va incepe insemnarea. Si cu cat sunt mai multe detalii despre noi in baza lor de date, cu atat vom fi gasiti mai repede.

Mai, tu crezi in insemnarea fiarei? Cum poti sa crezi doar partea rea din Biblie?

| Trinitas a răspuns:

Ei as, asta n-am mai auzit-o: O bucata de metal sa-ti fure prietenul imaginar.

| lifeForJesus a răspuns:

Cu siguranță nu as accepta cipul, am încredere in Dumnezeu si cred ca El nu ne va lăsa, orice s-ar întâmpla nu ma las de El!
Domnul sa ne ajute pe toți sa fim gata pentru venirea Lui!
GBU!

| Rapplex a răspuns:

Semnul fiarei? De ce tot ce tine de tehnologie este perceput ca fiind satanist de catre oameni(crestini)?

| Catalinnna a răspuns:

Actiuni de genul acesta deja au inceput, inspecial in Occident.
Daca privesti atent, observi cat de mult se foloseste astazi cardul pentru cumparaturi.
In Metro, de exemplu, nu poti cumpara decat daca ai acel card pentru clienti. Peste ceva timp, asa va fi peste tot, din pacate.

| DeliaMarius a răspuns:

Asa se spune intre cei credinciosi. Si daca nu m-ai inteles, cand am spus ''fratilor'' nu m-am referit la frati de sange, ci frati de credinta. Inteleg ca ai chef de cearta, dar aici nu e cazul. pa

| Kentakeji a răspuns:

Nici macar nu stiu daca sa te iau in serios.

Va e teama de un numar, un simplu numar. Un dumnezeu atotputernic, atotstiusor etc etc este curios de un numar 666.

Sunteti hilari, va e frica de tehnologie ca de o baie in fiecare zi.

| Thunderstruck a răspuns:

Woodenpints are dreptate, nu toata lumea crede in dumnezeu pe site-ul asta.

| mekage a răspuns:

Eu m-as impotrivi logic as face ca un fel de rezistenta s-au ceva daca voi fi obligat sa-mi pun aia nu mai mananc decqu n-0ai ce face rabzi iar pe viitor in cer vei fi cu adevarat pretuit

| mekage a răspuns:

Voi stiti macar ca, cuvantul card citit cu spatele inseamna drac si asa se intampla si cu muzica rock

| SamSon a răspuns:

Cipurile nu sunt obligatorii dar oricum illuminati ne vor cucerii, deja pretul aurului a crescut, al 3-lea razboi mondial e inceput din 2006 (se spune ca al 3-lea razoi va incepe cu criza si iat-o) nu avem nici o sansa de scapare! Killuminati!

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Francomasoni cu siguranta ne voi conduce, mai incolo. Ar fi genial! Adica ce e rau in asta? Pe toata planeta se va vorbi o singura limba! Super eu zic ca e chiar o schimbare buna. Desi, va fi foarte dur, multi se vor impotrivi, multi vor muri.

| Catalinnna a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Iar multi isi vor pierde sufletul si se vor munci in chinurile iadului pe veci. Pacat! Nu acesta este rolul omului pe Pamant! Insa, Domnul va face dreptate, mai devreme sau mai tarziu, dar va face cu siguranta!

| NedelcuIonutt a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Cred ca tu esti si proasta, daca astepti asata!

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru NedelcuIonutt):

Nu sunt proasta, de fapt tu dai dovada de prostie frate pentru ca ma judeci fara a ma cunoaste =]] Documenteaza-te si vezi de ce ar fi mai bine! Illuminati ( Francmasonii ) sunt de 10000 de ori mai destepti ca noi, si stiu ce e mai bine pentru planeta

| NedelcuIonutt a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Faptul ca "sunt de 10000 de ori mai destepti ca noi" e adevarat dar cred ca e normal ca lumea sa fie impotriva lor! Si ce e minunat in a se vorbi aceeasi limba pe glob?

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru NedelcuIonutt):

Cum adica ce e minunat?! Ai de capu tau... Singurul lucru pentru care sunt impotriva lor, este pentru ca nu ne lasa sa fim limberi! WE ALL SHALL BE FREE! http://www.youtube.com/watch?v=WbGR2DtWySk Dedic aceasta piesa Illuminatii`lor : )

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Liberi * Sorry.

| NedelcuIonutt a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Ma rog! Crezi ceea ce vrei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca nu ar fi nimic schimbat.
Un semn de genul acesta devine obisnuit cu timpul. poate la inceput m-as simti ciudat, avand asa ceva... cred.

Oricum, te uiti prea mult la filme.winking