| anonim_4396 a întrebat:

Stiti voi acele citate care par atat de usor de inteles dar de fapt nu intelegem mare branza, eh cred ca asta e unul pentru mine. Ce vrea sa spuna "in spatele unui barbat de succes sta o femeie puternica"?

Răspuns Câştigător
| Perseverance a răspuns:

In spatele unui barbat de succes sta o femeie puternica" - O mama, mama este femeia puternica.

| anonim_4396 explică (pentru Perseverance):

Nota 10 lui Perseverance! Nu imi vine sa cred ca cineva e in stare sa mai gandeasca SANATOS.

| anonim_4396 explică (pentru Perseverance):

Gandindu-ma mai bine chiar iti dau dreptate.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Perseverance):

Deci daca maica-ta te abandoneaza sa zicem...sau divorteaza si ramai cu taica-tu esti un caz pierdut?

12 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Oamenii mai au momente d-astea de li se pare ca urmeaza sa spuna cea mai tare chestie si scot o tampenie.Ai luat in calcul si varianta asta? Eu cred ca asta s-a intamplat. Justificarea este foarte simpla : barbat de succes poate sa insemne o gramada de chestii.Barbat de succes poate sa fie si unu' care nu-i casatorit si poate are chiar mai multe sanse asa.
Cred ca a fost spus de o persoana ce avea ideea ca femeile trebuie glorificate intr-un fel sau altul.

| LaLaura a răspuns:

Vazusem un episod dintr-un serial, C.S.I Las Vegas, unde era cercetata moartea unui mare om de afaceri care toti se temeau de el ( si la propriu si la figurat). Si s-a descoperit in ancheta, ca marele om, de fapt in secret ii placea sa se comporte ca un copil de cateva luni ( hranit la san, schimbat pampers, etc) si cam toata puterea era la sotia sa, ea conducea si gestiona banii, ea se ocupa de afaceri, el doar era "firma" si ea era "sefa".
Cred ca in acel citat se refera ca femeia are mai multa grija, observa lucrurile marunte dar care fac diferenta, are mai multa grija de barbatul sau decat el insusi ( calcat haine, amintit cutarica lucru), dar asta depinde de fiecare in parte, am cunoscut barbati care aveau grija de femei ( calcat, curatenie, etc).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz ca nu stiati, in spatele lui Bill Gates a fost maica-sa.

Răspuns utilizator avertizat
| Rock10 a răspuns:

Cred ca se refera la o mama sau o partenera de viata care il sustine pe respectivul barbat. Sunt zeci de exemple in decursul istoriei cu personalitati care se bazau foarte mult pe sfaturile sotiilor/amantelor sau mamelor lor.

| vadic9901 a răspuns:

Adica barbatii nu fac nimic fara femei...

| TacaPaca a răspuns:

Femeia impinge de la spate barbatul sa faca ce si.a propus. In principal barbatul e mai lenes decat celalalt sex.

| anonim_4396 explică (pentru TacaPaca):

"In principal barbatul e mai lenes decat celalalt sex." de ce ai zice asta?