| Kosuchin a întrebat:

Sunt de parere ca patriarhul daniel trebuie asasinat.
Mai e cineva cu mine xP?

http://www.timesnewroman.ro/......i-neamului

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nici chiar asa...dar am ramas chiar wtf la faza asta

Apache
| Apache a răspuns:

@Kali
rolling on the floor...ok mi-am luat-o recunosc
.e prea tare siteul asta

| cristi202 a răspuns:

Mai, dar nu vedeti ca e doar o gluma? Poate ca ar trebui sa citim mai atent ce vedem pe internet...
Oricum, mi-am dat seama ca e o sotie cind am citit ca au pus in pat un muncitor cu un bolnav. Nu avea cum sa fie adevarat, si m-am uitat pe pagina web sa vad despre ce e vorba, si atunci am vazut ca e un cotidian de umor de fapt. Si am gustat din plin chestia asta.

| FucktheSystem a răspuns:

De asta urăsc peroții și biserica. Biserica de fapt cred că-i cea mai coruptă instituție, nea patriarhul se scarpină în dos și scoate bani, că altfel nu văd cum face ditamai catedrala. Cât despre golirea spitalului pentru a caza muncitori mi se pare cea mai tâmpită, cretiniă, idioată idee posibil. Adică ideea e să înghesuim bolnavii prin alte spitale că nu o să se supere dacă mor câte 3 în pat, că doar au făcut-o pentru Dumnezo.
Patriarhul Daniel e un om care nu merită nici no fărâmă de respect și sincer cred că ar trebui închis pentru o chesti ca asta, adică chiar e un pericoul public, cât despre declarația lui nici nu pot să mai zic cât de jignitoare și idioata e.
Eu îi doresc să se îmbolnăvească și să stea cu un muncitor în pat... pentru God, desigur.

| MMihai a răspuns:

Javra asta de patriarh, nu are nimic „creștinesc" în el, este un gunoi și atât, ca majoritatea popilor.
Ar trebui ucis cu gândul, spre a nu fi acuzat de crimă, dar este foarte complicat, să ucizi cu gândul.
În general, nu iese!
Adică trebuie să dorești foarte intens, moartea ăluia, dar nu prea iese, adică nu iese decât foarte rar, aproape nici o dată!
Clădirea respectivă nici nu trebuia făcută, și așa sunt mult prea multe biserici!
Majoritatea popilor, sunt atei și atunci fac biserici inutile!

| Kosuchin explică:

Stirea e un pamflet, laughing acum mi-am dat seama.Ok, deci nu mergem atat de departe cu asasinatul (-*pune pusca sniper deoparte*-).Ce mai ramane, hmm. Inchisoare pe viata, cu un coleg de celula pe nume Hubba-Hubba

| Zazu a răspuns:

Daca asta te face fericit! de ce nu?!

| Zazu a răspuns:

Fumaretul,am plecat de la principiul(nu-s ce am azi cu principiile)ca: daca tot incurajam imoralitatea pe TPU-de ce sa nu incurajam si criminalitatea?

| Zazu a răspuns:

Fumaretul,a vrut sa fie doar o ironie sterila la ceea ce se intampla pe site.

| enverhoxha a răspuns:

Casa Iepurilă? Poc!

| Kaℓi a răspuns:

Come on, www.timesnewroman.ro? :))
Sper ca nu vorbiti serios!;)

| queerkulture a răspuns:

Romania creștină, băga-mi-aș ceva în toată spălarea lor de creiere. Catedrala mall, asta ne lipsea.
Sper să fie doar un zvon, o să recitesc articolul.

| queerkulture a răspuns:

Ah ce țeapă mi-am luat = ))
Deși nu e exclus, doar suntem o țară cu moravuri ortodoxe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu nu pot fi cu tine.fiindca cine se asamana se aduna.vad ca v-ati adunat.cred ca am totusi un pic de minte, si oarecare simt al umorului.vad ca voi aveti simtul omorului. aveti noroc.ios crestin dar nu intorc obrazul celalalt.la o palma eu dau cu parul.care-i primul? poftiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu zazule? poti incuraja ce vrei.dar omul practicand ingaduinta de sine mai are limite? de aia Dumnezeu ne-a dat niste legi.10 la numar.sa avem cunostinta de pacat si de infranare.fiindca fara acestea uite unde ajungem.sa-mi fie cu iertare ateilor.dar va grabiti sa judecati, condamnati si executati exact cum au facut evreii cu messia.nu e nevoie sa facem ce a-ti spus. aveti rabdare, fiindca micsorandu-se credinta oricum o sa ajunge-ti si acolo.si nici macar no sa va opreasca nimeni.nici macar propria constiinta.