| Sportacus123 a întrebat:

Sunt o persoană blândă și bună(cel puțin așa mă consider eu), dar astrele sunt rele cu mine, dau doar vești rele.
Credeți că s-au adunat lucrurile rele făcute de mine din anii precedenți și acum s-a întors karma?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cand ai facut rau in trecut? acum ai vreo 22 de ani daca tin minte bine...
te referi la reincarnare din Budism cu sintagma "rele făcute de mine din anii precedenți și acum s-a întors karma? "
nu cred ca ai fost un delicvent cand erai minor...desi sunt si astfel de persoane!

nici macar nu cred ca Universul guverneaza viata altora, desi cred intr-o fiinta Suprema care ghideaza universul, insa nu cred ca astrele sau altcineva isi bate joc de noi cumva sau ne rasplateste, nici in aceasta karma nu cred sa iti spun si de ce?
Sunt oameni care au facut mult rau altora, unii au fost criminali altii tortionari, altii violatori etc MULTI dintre acesti MONSTRI, traiesc si 90 e ani sau mai bine!
Alti oameni care au fost buni si iertatori si au ajutat pe altii, ...au murit tineri de cele mai multe ori!

deci conceptul de karma, este la fel ca Nirvana, ceva INEXISTENT!

2 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns:

Astrele nu sunt rele cu tine. Astrele sunt bile gigantice de foc la milioane de ani lumina de tine.

| EliLeli a răspuns:

Cred ca vorbesti de cauza si efect aici. Nu fac astrele nimic.