| anonim_4396 a întrebat:

Timpul trece mai repede datorita unor atomi care lovesc materia de pe Pamant. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Chiuaua a răspuns:

Ca ai prea mult timp liber...

3 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Trecerea timpului e perceputa diferit de fiecare, in functie de multi factori. Nu ai simtit niciodata diferenta dintre o ora petrecuta placut si una de exemplu, de asteptare? cand iti ocupi timpul cu ceva care te incanta, ai senzatia ca trece mult prea repede... dar cand astepti cu infrigurare pe cineva, un eveniment sau un rezultat, senzatia e ca timpul se dilata si minutele trec prea incet happy
Presupun ca esti elev/a, nu ti se pare ca weekendul e mai scurt decat doua zile normale sau ca o saptamana de vacanta trece mai repede decat una de scoala?
Pe de alta parte, exista teoria Schumann care explica "scurtarea" timpului din cauza cresterii frecventei de rezonanta a pamantului. Dar tot de perceptie e vorba si acolo.

| ChickSWhisper a răspuns:

All day, all night.Wtf?

| Cosmin_6356 a răspuns:

Am auzit si eu o chestie de genul, ca de fapt nu mai traim 24 de ore ci 16, ca timpul s-a scurtat mult. Eu cred ca asa e (nu stiu daca e motivul mentionat de tine) dar e aproape evident, d'abia te trezesti si s-a si inserat, nu mai ai timp sa faci aproape nimic...