| Aurelia a întrebat:

Ce parere aveti in acest moment: timpul trece repede sau incet? Din ce cauza credeti asta?

Răspuns Câştigător
| laryssa93 a răspuns:

Pfff. mie m-i se pare ca trece foarte repede. numa ce a inceput anul 2009 si iata ca acum e gata!

viata trece repede trebuie sa profitam de ea la maxim sa nu regretam mai tarziu!

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Timpul este cea mai importanta resursa din viata unui om, insa faptele unui om nu inceteaza odata cu moartea, ci continua si dupa aceia.

| JeSa a răspuns:

Buna!, pai nu e constant, e ceva ce trebuie trait la modurile timp, prezent, viitor si celalalte alternative, perfect compus... etc., intr-un cuv. traim ca altfel de nu suntem ca si morti!,, asta ne si diferentieaza de mortiwinking tongue, ps. traind clipa!happy,"Viva la vita qhe e bella"!, Pa, pa!

| carminaburana43 a răspuns:

Eu cred ca nu trece nici mai repede nici mai incet sa ma insel oare? dar de dormit nu m-i se pare niciodata suficient cit dorm si nici cit ma las copii sa stau la calculatorhappy

| iuandfto a răspuns:

Mie mi se pare ca atunci cand esti trist sau n-ai ce face si un minut trece greu. Dar atunci cand ai ce face o ora trece foarte repede.

| OnWeed a răspuns:

Eu consider ca timpul trece cam repede, eu unul pierd can 7, 8 sau chiar 9 ore la liceu + temele, deci am putin timp liber in care incerc sa fac cat mai multe dar cand ma trezesc din nou ca trebuie sa plec la scoala. simt ca nu am facut nimic.

| Kidu a răspuns:

In acest moment sufar de despresie acuta din cauza plictiselii, si am impresia ca nu se mai termina ziua asta.laughing

| Artemiss a răspuns:

In acest moment mi se pare ca timpul trece greu deoarece nu am langa mine persoanele la care tin.Astept sa treaca timpul sa le vad, dar parca sta in loc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cetit cate ceva despre contractia asta a timpului. dupa contractia asta timpul va naste o noua lume, ordine, o schimbare totala a lucrurilor vechi cu altele noi. un adevarat sfarsit al lumii asteia si inceputul alteia, pe alte temelii si alte principii existentiale. sper, mai bune si mai corecte si mai inaltatoare, spiritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoasă întrebare
Indiferent cât de delicioasă e clipa, tot aperitiv rămâne spune Vasile Ghica. Deci trece foarte repede, trece prea repede. Indiferent de dispoziţie, indiferent de impresiile noastre, timpul are aceeaşi durată. Ore, minute, secunde, adevărata măsura este de fapt clipa. Nu putem spune aceasta, clipa aceasta în care ne aflăm, căci mereu este alta, căci fiecare clipă ne aduce mai aproape de infinit, fiecare clipă ne dă prilejul de a şti ceva, însă fiecare clipă ne aduce şi sfârşitul.
Ahhh timpul merge repede merge repede şi cu repeziciune se apropie mâine. Mult succes happy