| GulDan a întrebat:

Toate stirile care au aparut de-a lungul timpului:

incalzirea globala, cipul sub piele, sfarsitul lumii de la un asteroid.

Sunt adevarate? sau sunt doar inscenari si mituri?
Nu mai stiu ce e adevarat si ce nu...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzirea globala deja este.Cipuri sub piele inca nu, dar cred ca e ceva exagerat, adica e vorba de acel cipuri in cardurile de sanatate si buletine dar baba beaat la poarta a inflorit-o.Asteroidul cu multe calcule matematice ar putea lovi planeta dar s-ar putea stinge sau schimba directia.Astea sunt presupuneri.

| Ionuttzzuu a răspuns:

Salut!
Poti considera 'incalzirea globala' ca fiind ceva real. Vezi tu. toata poluarea asta a determinat numeroase schimbari climatice: ninge unde nu ningea de 60-70 de ani, sau cate catastrofe naturale nu se intampla. Inundatii, cutremure, tsunami-uri si cel mai important topirea ghetarilor - astea nu sunt de bine.
Cu siguranta ca o sa vina si sfarsitul lumii daca se continua tot asa si unde mai pui ca populatia este din ce in ce mai mare: fac astia de ceva timp mancare artificiala de la carne la legume, absolut orice. (Ma tem de vreun eventul razboi mondial pentru a mai diminua populatia).
Despre cipul de sub piele nu stiu ce sa-ti zic. Dar alea cu cardurile. in astea nu e nimic anormal: in celelalte tari un astfel de card cu cip (fie el de sanatate) iti contine datele tale medicale cum ar fi grupa sangvina (in caz Doamne fereste de accident, o sa stie exact ce sange iti trebuie fara sa faca si sa astepte rezultatele analizelor) si istoricul tau medical cum ar fi bolile de care ai suferit, etc.