| 94Lucifer94 a întrebat:

Tocmai am avut paralizie in somn. Puteam sa văd camera, si am vazut de asemenea o sferă de energie albă care a venit in cameră. Când sfera a dispărut, ma simțeam tras de maini, și nu m-am opus, sperând sa ies din corp. Și a apărut un blocaj, nu am putut părăsi corpul, si simțeam că sunt tras si nu am mai suportat senzația și am tras aer hotărât si m-am trezit. Am încercat cu gânduri pozitive si tot nu am putut parasi corpul, ci am simțit o tensiune si mai mare. Mai aveam senzatia că sunt atras undeva in intuneric, in jos, dar nu imi era frică. Ce trebuia sa fac sa pot sa ma decorporalizez cu succes?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te tragea ceva alb gen dumnezeu sau a fost un nenea negru numit naiba? Exista chestii din astea dar viata ta a fost decisa sa isi continue rostul aici cu noi. Un american ateu a baut apa toxica si a ametit. A ajuns in iad si vroia sal opereze la dinti prin chin ca il ducea nea dracula si vazuse cum hitler ardea si altii asa. Era fricos de dentist si a zis doamne iarta-ma si la ridicat apoi l-a intrebat ramai cu mine sau cobori jos? Deci god e de treaba

| siriusblack98 a răspuns:

Mickey Mouse a zis ca te saluta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Minti frumos; dar poti incerca putin mai credibil!?

| Laur195 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu minte, chiar exista paralizia in somn si poti sa te decorporalizezi in timpul acesteia

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Laur195):

Am afirmat ca minte; nu ca acest fenomen nu ar exista! reciteste si... reconsidera.winking laughing

| seularts a răspuns:

Ai experimentat somnul REM. Nu e nimic iesit din comun. E o halucinatie a creierului care iti adoarme fizic corpul insa iti tine mintea inca activa pe partea constienta (patial).

| Em1y a răspuns:

Am înțeles ca se întâmplă lucruri stranii de tot în paralizia aia, dar și ca sunt oameni care își pot crea propriul univers și sa beneficiezi de plăcerile maxime ilustrate în mintea ta, dar și dacă nu reușești te cam căci pe tine de frica, acum nu știu sigur ce și cum dar e interesanta paralizia asta cumva.