| Hokostbaby a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa lasati totul in urma si sa plecati, sa renuntati la familie, bunuri personale, studii si sa plecati departe unde nu va cunoaste nimeni, sa va creati o noua viata. Sa deveniti altcineva sau doar din necesitatea de a iesi din rutina. Sa traiti de pe o zi pe alta fara sa va preocupati de nimic. Stiu ca acest gand la avut oricine macar o data in viata dar ce v-ar impiedica sa faceti acest lucru, daca mereu ati visat la asta. As fi mai mult decat recunoscator daca v-ati impartasi parerile cu privire la aceasta intamplare sau orice opinie aveti cu privire la cele scrise.

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Oriunde te duci, cu tine te duci. Adică ce fel de persoană eşti în România, vei fi şi în Italia, doar că poate mai săracă, dezorientată, fără loc de muncă, şi abuzat de gangsteri.

| Mădă0611 a răspuns:

Tot timpul ma gandesc, dar nu am experienta pentru un job bine platit (vreau chestii decente, legale, de bun simt) si din 1000 de lei nu raman cu nimic daca platesc chirie, plus ca tin mult la curatenie, si asta costa mult, mai pun intretinerea, mno, mai bine stau acasa si imi mananc psihicu laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePathWalker a răspuns:

Imi ghidez viata dupa un scop Si m-am gandit si la asta. Cand o sa consider ca facand asta ma ca ajuta sa ajung la ceea ce doresc atunci o sa o fac.

| Camelia53 a răspuns:

Sincer mie nu mi s-a intamplat dar e clar ca ai o mare povara pe inima, care te apasa in fiecare zi care trece...
Sfatul meu este sa-ti urmezi inima cea apasata de toate grutatile vietii si daca chiar crezi ca plecand de acasa, de langa familie si lasnd totul in urma te va face sa te simti mai bine, probabil ca asta ar trebui sa faci, dar acum depinde si de ce varsta ai.

Ti-am mai zis eu nu am trecut prin asta si acesta este doar un sfat dar mai gandeste-te inainte sa iei o decizie, dupa s-ar putea sa regreti!

| dragos120 a răspuns:

Zilnic.