| OOOLEOOO a întrebat:

Veiz viata ca si cum ai fi spectatorul unui film, unde toti actioneaza si tu doar ii privesti...

Sau esti actorul principal?

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Sunt un simplu observator insa, de obicei, imi place sa ma prefac ca „n-am vazut si n-am auzit nimic".
De ce te intrebi?
Viata e simpla si frumoasa cu toate placerile si neplacerile ei, noi o complicam.
Noi am distrus un echilibru foarte important in Natura; desi si noi, ca si celelalte fiinte, facem parte din acesta.
Desi stiu ca Natura nu are constiinta proprie, imi place totusi sa cred ca noi, fiintele umane, n-am fost decat o gluma proasta a acesteia...o eroare.
Ca si simplu observator pot spune sincer ca, pana acum, m-am imbolnavit (dpdv psihic) numai din ce am vazut si auzit, si crede-ma ca ma apuca fiorii cand ma gandesc numai cate mai am de vazut si auzit.
Deci din putinele lucruri importante pe care le-am inteles pana in momentul de fata, am realizat ca mai bine incerc sa trec cu vederea.
Sa ma fac ca nu s-a intamplat; sa ma prefac ca nu-mi pasa ca dupa sa ma pot minti ca nu m-a afectat de niciun fel punct.
Am invatat ca, nu in toate insa in destul de multe cazuri, ignoranta/nepasarea poate fi o binecuvantare cum se mai si spune.
Si crede-ma ca a trebuit sa trec prin multe ca sa pot ajunge la o asemenea concluzie dezolanta.
-Numai bine.

18 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt un regizor care incepe de jos si cu trecerea anilor isi imbunatateste filmul

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata la asta, dar acum daca stau sa ma gandesc, eu vad viata ca pe un film in care incerc sa descopar cine sunt uneori, iar de cele mai multe ori ca pe o comedie, pentru ca atunci cand nu te stresezi si amagesti de fiecare lucru rau care ti se intampla, te poti bucura de toate celelalte lucruri care te fac sa zambesti laughing)
Cat despre cei care au zis ca sunt "personajul principal" eu nu ma consider asa, in filmul vietii mele toti sunt personaje principale, pentru ca fiecare persoana care joaca in acest film are un rol important in viata meahee hee si asta ii face sa fie personaje principale alaturi de mine happy
Daca vei incerca sa nu bagi in seama lucrurile rele care ti se intampla, vei vedea cat de frumos poate fi filmul vietii tale, de aceea de cate ori dau peste ceva care ma supara imi "Zic asta-i viata" si trec mai departe zambind happy

| dragos9234 a răspuns:

Nici nu concep sa nu fiu actorul principal.

Totul sau nimic.

| Delicacy a răspuns:

Nu văd viaţa ca şi cum ar fi un film.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un personaj, dar nu cel principal.

| lolium a răspuns:

Orice film e mai interesant ca viata mea.

| OOOLEOOO explică (pentru lolium):

Ce te determina sa afirmi asta?

| lolium a răspuns (pentru OOOLEOOO):

fac mereu absolut aceleasi lucruri, unele plictisitoare si neintersante. un film bun trebuie sa aiba actiune, ceva special, rasturnari de situatie, sa aduca povesti speciale si inedite, caci altfel nu va mai fi vizionat de nimeni. tocmai de aceea viata mea nu va fi niciodata un film.

| OOOLEOOO explică (pentru lolium):

Nu doresti sa fie altcumva?

| lolium a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Normal ca da, dar e cam dificil..imi tot spun ca o sa incerc sa fie altfel, dar nu reusesc sa schimb nimic

| OOOLEOOO explică (pentru lolium):

Ai incercat sa te comporti ca si cum ar fi usor?

Tot amani schimbatul pe ziua de maine sa inteleg...Cisteste asta.
http://www.nlpmania.ro/......-amanarii/

| lolium a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Daca ai trece tu printr-o situatie de genul asta, ai avea incredere ca doar urmand niste pasi gasiti pe net o sa fie altfel?

| OOOLEOOO explică (pentru lolium):

Este un inceput, Si eu am probleme in dezvoltarea persoanala, (P.S pe site gasesti maiul-ul lui Marius ofera sfaturi)

Cel de-al 2-lea este sa citesti Putere Nemarginita de Athony Robbins.

| Disharmony a răspuns:

Aş vrea să fiu regizorul, să-i coordonez pe toţi aşa cum vreau, să-i văd distrugându-se singuri; dar mai întâi de toate, vreau să mă distrez.

| OOOLEOOO explică (pentru Disharmony):

Afla cum sa fi regizorul vieti tale.

Citeste Putere Nemarginita de Anthony Robbins

| mo0nlight a răspuns:

Sunt actorul principal in filmul vietii mele. Insa, in acelasi timp tot eu sunt si regizorul happy

| MIkihellaA a răspuns:

NU poti spectator deoarece ai propriile replice argumente pareri deci esti personajul principal in propriul tau film pe care tu ti-l crezi. Deacea se spune ca viata este derulata ca un film... pentru ca tu esti personajul principal si joci pe scena vietii tale.BYehappy

| deeabff a răspuns:

Actorul principal, unde toti depind de ce zic/fac eu.pentru fiecare, viata e scena lui