| AvalohAlyn a întrebat:

Viitorul poate fi prezis? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Am prezis viitorul apropiat de multe ori, al meu, am mers odata cu troleul si ma gandeam cum ar fi daca s-ar strica in mijlocul drumului, ghici ce s-a intamplat 2 minute mai tarziu, eram la Lacul Rosu, aglomeratie mare, etc etc, ajung in masina si inainte sa bag cheia m-am gandit la electromotor, cum ar fi sa nu mearga chiar acum, prin absurd m-a lasat electromotorul chiar atunci, am invartit de cheie si nimic, de foarte multe ori mi s-a intamplat sa visez ceva si peste ceva timp sa se intample, astea-s un fel de premonitii sau cum le zice, mie mi se par interesante, totusi ciudate, nu se adevereste mereu ceea ce gandesc dar in mare parte da!
Ciudat, mi se intampla, intr-un fel ma simt ok ca le am, probabil sunt eu o persoana ce se gandeste numai la lucruri rele si alea-s coincidente sau nu stiu... Tu ai patit vreodata?

| BiancaBiBy a răspuns (pentru RB26DETT):

Mie mi se intampla destul de des ca ceea ce visez noaptea sa se intample ziua

| untu a răspuns (pentru RB26DETT):

Te gandeai, probabil nu e vorba de premonitie ci de telepatie!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cateodata da gen cometa halley https://ro.wikipedia.org/wiki/Cometa_Halley

| CPAElites a răspuns:

Da! Folosind teoria *** intoarse!

| untu a răspuns:

Viitorul nu poate fi prezis de nimeni in afara de bunul Dumnezeu! Numai EL stie ce ne rezerva viitorul fiecarui om!

| Mclaren12 a răspuns:

Prin divinație.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu este posibil, deoarece viitorul unei persoane se schimba la fiecare secunda si la fiecare actiune efectuată de aceasta persoana. Clarviziunea este folosita de "vrajitoare"drept metoda de castigat bani din preziceri mincinoase date clientilor creduli si disperati.Meriti"a doua sansa"

| Robert160 a răspuns:

Uneori

| RandomStudent a răspuns:

Daca am stii fiecare molecula din univers practic am putea prezice viitorul, dar si trecutul si asa am afla cum a luat nastere universul din cauza ca TOTUL are un impact asupra unui sistem.De exemplu daca dai cu sutul unei mingi aceasta s-ar putea duce intr-un prieten schimband astfel starea lui facandul sa se supere sau altceva, dar ce e interesant este ca actiunea a pornit din creierul tau care un urma unei erori de calcul a determinat trauectoria devianta care a dus la dezechilibrarea sistemului, si asta ma face sa ma intreb "Oare daca am stii reactiile chimice si electrice ale creierului, asta inseamna ca putem prezice orice ai face pe viitor, DAR, neluaind in calcul modul de interactiune cu ceilalti oameni(sa zicem ca ai fi intr-o camera alba fara a aputea interactiona cu obiecte sau oamnei)" si asta mai inseamna ca noi ne controlam sau suntem o consecinta a trecutului(daca iti propui sa zici "Ok, ma controlez, actiunile tale viitoare vor avea ca impact ce ti-ai propus inainte)