| Filozoful a întrebat:

Voi ce credeti despre spiritualitate, suflet, chakre etc, doresc raspunsuri clare si fara mistouri.

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

Adunatura sentimentelor pe care le simtim indirect dau nastere functiei sufletului, il alcatuiesc.
Spiritul este materia doctrina, adica principiile neclintite ale individului asimilate din urma experientei la nivelul sufletului.
Chakrele alea, nu stiu ce rol au, daca te implinesc atunci cand ai tu o zi mai proasta sau etc; dar din cate am citit reprezinta puncte energetice care dau si primesc energie. Adica cand esti stresat de exemplu, cica chackrele se inchid, si intr-adevar am observat ca si eu cand n-am chef de nimeni si nimic se intampla fenomenul sa trec pe langa oameni neobservat, zici ca sunt invizibil, nimeni nu ma baga in seama sau in cel mai bun caz ma intreaba ce am si atat. Pe cand atunci cand am o zi buna si ma simt bine sau euforic, parca simt cum atrag atentia, energiile alea parca danseaza si ating ce-i in jur.

Punctele astea energetice sunt ca niste porti, porti catre tine.
Energiile depind de sufletul si spiritualitatea ta!

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu sunt inclinat sa le iau in serios. din cate observ, te pot face sa te simti mai bine si iti ofera o explicatie alternative despre existenta, dar asta nu inseamna ca sunt si adevarate... scuze daca supar pe cineva, dar asta mi'e parerea. idk. cred ca exista metode mai sigure de cunoastere

| Borgir a răspuns:

Daca ai mai mult de 16-17 ani eu ma impusc

| WR104 a răspuns:

Nimicuri

| DarQueen a răspuns:

Ar fi multe de zis despre acestea. Gasesc "astrologia" un subiect foarte incitant. Am citit multe despre karma, chackre, sfera-corpul astral, proiectii astrale, despre spiritualitate, etc. Sunt niste lucruri foarte interesante, insa nu stiu ce sa cred si ce nu. Cert este ca ceva din tot ce se scrie acolo este adevarat, altfel nu-mi pot explica niste fenomene "naturale" care se petrec in sfera astrologicului. Daca vreti sa aflati ceva interesant despre corpul nostru, cititi despre "autocontrol", nu o sa regretati. happy

| JesterRO a răspuns:

Imi plac cretinii care dau stupid fara argumente sau contr-argumente.