| cristinela4 a întrebat:

Voi credeti in horoscop? Eu incep sa cred, pentru ca se realizeaza toate prezicerile. E o coincidenta sau au dreptate?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

E doar o coincidenta. Eu nu cred in horoscop.

16 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Uneori,daca citesti ''prezicerile'' iti programezi creierul sa iti indrepti actele, gandurile, gesturile spre acea finalitate. De fapt, tu iti controlezi viitorul.

| T0T a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Multe chestii false care le scria acolo.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Mi se pare o prostie.
Ce vina am eu ca m-am nascut intr-o anumita zi?
Asta inseamna ca am ''rezervat'' un anumit comportament, noroc si o anumita soarta?
RASPUNS: Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Horsoscop, mame omizi, toate au cate o exprimare ambigua, fara date fixe, nimic concret.Eu cred ca te influenteaza unele preziceri si te pun intr-o stare de alerta.Esti mult mai predispus sa observi ca cineva iti face ochi dulci, cadouri sau primesti vreo suma de bani.Toate astea intamplandu-se si cand nu citesti horoscopul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.

| Buresbista123 a răspuns:

Pe ce se bazeaza ele, da mi un argument rational? sunt superstitii la fel ca si religia, ca se mai nimeresc unele, e inerent, iar cand nu se nimeresc multi se mint singuri si fac tot felul de conexiuni de 2 lei incat sa para ca e ceva care s-a adeverit, traim intr o lume foarte inocenta, ca sa nu zic mai mult...

| Voidwithin a răspuns:

In preziceri de genu':
Varsator
''Azi vei fi vesel, te vei intalni cu un vechi coleg de liceu, si vei primi o prima la salar.''
Sunt prea generale, pot spune ca mie mi se potrivesc toate prezicerile de la toate zodiile.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

S-a facut studiu stiintific si s-a dovedit ca sunt doar coincidente. si de asta lumea crede in horoscop. horoscopul e facut special incat sa aiba cat mai multe coincidente. si e facut vag incat sa poti avea cat mai multe coincidente. de exemplu nu iti spune ca te vei intalni cu persoana x la momentul y in locul z. ci iti spune cat mai vag posibil incat probabilitatea de a avea coincidente sa fie cat mai mare. creeandu-se astfel iluzia de prognoza dar fara sa fie o prognoza adevarata.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E o afacere foarte profitabila. la fel ca si religia. pentru ca reusesc sa pacaleasca multa de lume prin iluzii mintale.

| CodreanuC a răspuns:

Nu! Este o prostie, e normal ca din atatia oameni sa existe coincidente

| Sfetnicul a răspuns:

E o prostie. Acolo se spun generalități sau chestii care au șanse de probabilitate foarte mari să se realizeze (peste 50%) și fiecare își ia din horoscop ceea ce îi convine. Și toți au impresia că este vreo magie.

| RahheBlue a răspuns:

Eu nu cred!

| Iuliana_Delia_1991_Cqs3 a răspuns:

Nu prea dar majoritatea prezicerilor se adeveresc mai ales daca ai citit horoscopul pentru ca (am citi pe net) ceea ce auzim sau citim si uneori vrem sa fie adevarat se intipareste in minte(ca un tic) si chiar se intampla

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Horoscopul e o tâmpenie. Daca ai multe cunostințe uitate la fiecare trebuie sa fie 2-3 de aceeași zodie dar vei vedea ca acele persoane sunt diferite ca si caracter. Daca ar fi real asta ar însemna ca toti sa fim la fel dar nu. E pura intamplare nu are cum sa nu se mai si intample se spun aia la tv. Si eu daca zic acuma ceva o sa se întâmple unei persoane dn România ceea ce am scornit ei. Mai cunosc eu pe cineva obsedat rau cu treaba asta in sensul ca aceea persoana își tot pierde vremea sa calculeze toate tampeniile posibile. Tin minte o întâmplare comica si adevărată: O colega care văzuse o tampita dimineata ca spune ca e predispusa la accidente iar proasta a pus botu( nu te gândi la prostii) a venit la cursuri (are domiciuliul aproape de scoală) iar la final de cursuri cand a chemat-o o colega pe la ea pe acasa îi era frica ca o sa sufere un accident.