| jmarley a întrebat:

Vorba multa saracia omului?

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doar pe cei ce presteaza munca manuala, pe avocati, popi, politicieni, prezentatori tv, comentatori, purtatori de cuvant si altii cu meserii de gargaragii chiar ii pricopseste mai mult decat pe ceilalti.

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde. Un avocat sigur te-ar contrazice.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ca sa nu o lungesc, ca vorba aceea...DA

| Holocaust a răspuns:

Dupa cum mai zicea cineva, doar daca-i "multa, proasta si degeaba".
Vorba multa, vorba putina...mereu esti taxat indiferent daca ceea ce spui e util sau nu.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Vorba multa si proasta este bogatia omului prost.Varianta mea e mult mai verosimila.

| Wøodenpints a răspuns:

Asta o afli cel mai bine când împarţi acelaşi recipent cu mâncare cu alţii, iar tu ai ceva de povestit.

| TempusVernum a răspuns (pentru Wøodenpints):

Cel mai bun exemplu!

| WhatheWow a răspuns:

Dacă această afirmație e o generalizare și nu analizată ținându-se cont de contextul în care a fost făcută, atunci cu siguranță că muţii sunt cei mai bogați oameni! laughing

| robijam a răspuns:

Ai vrea tu, vorbeste cu un licitator despre asta.

| duuh a răspuns:

Neah. Depinde.
Mai bine zis vorba multa, proasta si degeaba.

| Terente20 a răspuns:

E exact asa cum vrei tu sa fie, depinde cu cine stai de vorba.

| HouseHouse a răspuns:

Ada eram eu vb mult nu imi mai tacea gura iar lumea pur s isimplu ma evita...nu stiam dc pana cand am inceput sa vb mai putin acum am mii de prieteni.Deci in concluzie da este saracia omului niciodata sa nu deschizi gura de nebun pe undeva.

| SageKid a răspuns:

De obicei da.Cu cat vorbesti mai putin, cu atat mai bine

| Tazzer a răspuns:

Sunt de parereca da dar in anumite situati. Uneori e nevoie de vorba multa tongue

| jmarley explică (pentru Tazzer):

Ca de exemplu?

| Clasic a răspuns:

Cei care vorbesc mult, de obicei sunt cei care vor sa fie in centrul atentiei si prin asta se injosesc spre limita penibilului, eu am fost invatat de mic cu o vorba care m-a 'impresionat' sau orice sinonim vrei, aceea fiind ' Fi retinut ' [ parerea mea ]