| Alexis7591 a întrebat:

1.De ce oare,pe Skype cand vrea cineva sa ma sune, nu imi reda sonorul? Adica nu-mi suna.Ce trebuie sa fac?
2.Laptopul meu Toshiba Intel Pentium Satellite, are bluetooth,(din fabricatie) dar mi-a disparut acea iconita (bluetooth) si nu pot face transferuri de fisiere de pe telefon pe laptop sau invers.Va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Trebuie setat ceva pe laptop, la sunet. Incerca sa umbli facand click dreapta pe difuzorul de la sunet, apoi Playback devices, speakers pe care dai click de doua ori si intri la levels si vezi ca difuzoarele de acolo sa n-aiba un cerc rosu taiat de o linie ca in poza din dreapta: https://www.google.ro/......ps?/search

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La problema n. 2 trebuie reinstalatate driverele. Trebuie sa ai un CD insotitor al laptopului.

| Alexis7591 explică (pentru Salontanul):

Cand l-am cumparat (din magazin) nu am primit nici un CD.

| Salontanul a răspuns (pentru Alexis7591):

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| Alexis7591 explică (pentru Salontanul):

Nu merge.