| DenisIonut01 a întrebat:

A Descarcat cineva Windows-ul 8? vreau sa stiu daca a aparut pe net.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Este o versiune de proba doar pentru masini virtuale! Pentru incercare poti folosi o masina virtuala de genul VMware Workstation - https://www.vmware.com/tryvmware/?p=vmware-workstation8&lp=1
Windows 8 il poti downloada de aici (site-ul oficial Microsoft) -
http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516

Cum se instaleaza vezi aici http://youtu.be/p0XC4YYqyBc
Repet! este o versiune de proba, nu este o versiune stabila alfa sau beta.
bafta!

7 răspunsuri:
| Victor979 a răspuns:

Meerge

| TzP a răspuns:

Am avut dual boot cu el, totusi mai asteapta pana la beta ca atunci mil bag si eu si renunt la 7 big grin

| luky63 a răspuns:

A aparut de mult si merge foarte bine. Il am de cind a aparut si il folosesc pentru ca are un consum minim de ram. Se instaleaza usor.

| ramona1911 a răspuns (pentru luky63):

Si totusi lansarea e in 2012. Deci nu prea e frumos sa mintiti.

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru luky63):

Am avut si eu Windows 8 Developer Priview.Se misca destul de bine dar bara de start e pusa la panarama.Cat despre chestia cu consumul redus de RAM este o prostie.Eu personal am umblat la setarile din Windows 7 si am scos niste optiuni care imi incetineau sistemul.Acum Windows 7 mananca 384 Ram iar Windows Developer Privew mananca mai mult. Windows 7 porneste mult mai repede dupa otimizare (circa 9 secunde)

| ramona1911 a răspuns:

Lansarea e in 2012! Deci, Windows 8 nu a aparut.

| luky63 a răspuns (pentru ramona1911):

Ramona1911, nu mint, e versiunea previw si merge perfect. In 2012 apare forma finala. Daca nu sti informeazate. ( nu e frumos sa ma faci minicinos ha ha)