| danyel_1802 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am reinstalat windows-ul, dupa care a aparut o problema, calculatorul nu vrea sa se stinga, de fiecare data cand ii dau sa se stinga se restarteaza, care ar putea fi problema?
P. S. l-am formatat, deci nu am virusi in pc

3 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Pai butonul din start este cel shutdown sau e cel de restart? Ia verificawinking

| danyel_1802 explică:

Butonul din start este turn off computer, dupa care imi apare: Stand By, Turn OFF si restart, si dau turn off
Pe langa asta face la fel si daca il inchid de pe butonul power de la tastatura (care e setat sa inchida pc-ul, nu sa restarteze), iar daca il inchid de la unitate tot se restarteaza, si nu apas butonul restart de la unitate, apas butonul care inchide pc-ul big grin

| llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll a răspuns:

Salut biosul tau i setat sa nu se stinga din seatari windowsul se stinge da biosul da resetarea lui intelegi uitate in setarile lui cu atentie