| TheCostumeCat a întrebat:

Ahoi.TPU!
Memoria HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V este compatibila cu placa de baza ASRock H61M-VG3 (CPUSocket) si ram-ul 4. 00GB Single-Channel DDR3 @ 532MHz (8-8-8-20)?

1 răspuns:
| KanameKuran a răspuns:

Pentru a putea verifica daca o anumita componenta este compatibila cu alta, trebuie sa te uiti la caracteristicile fiecareia. In cazul placutelor de RAM si placa de baza, trebuie sa verifici daca placa de baza suporta tipul de ram(DDR) si frecventa (MHz). Daca placa video suporta acel tip de RAM si frecventa lor, atunci cele 2 componente ar trebui sa fie compatibile una cu cealalta.