| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Am citit ca daca setez procesor maximum state la 99% dezactivează turbo boost, merita sa fac asa ceva în condițiile în care am un ryzen 5 5800h? Ca din ce am văzut procesorul nici nu a trecut de 30 la suta de folosință, pentru jocuri vreau sa zic și vreau sa aud o părere dacă merita sa dau la 99. Probleme cu fpsurile oricum nu voi avea, ca am rtx 3070. Deci în condițiile în care oricum nu trece de 30 la suta procesorul, ar merita sa-l dau la 99 maximum state pentru a dezactiva turbo boost ul? Dau funda

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru Wr3nch):

Metoda asta zici ca e pentru procesoare mai vechi care stau în 100%?