| PopescuAndrei1995 a întrebat:

Am degand sa-mi achizitionez un procesor AMD A10 6800K pe socket FM2. Ce cooler imi recomandati sa-mi cumpar la acesta, dar nu prea scump?

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce idee proasta. Cu banii aia iei fx6300 si mai strangi inca ceva de o dedicata zdravana.

| heldeN a răspuns:

De ce ai vrea sa iei a10 cand ai fx 6300 mai performant apoi iei si placa video dedicata

| ElGreco21600 a răspuns:

CM Hyper 212 Evo. Cooler-ul e des comandat pentru procesorul asta, pentru performantele oferite si raportul calitate pret. Mai uita-te si la Zalman, ca si ei au cooler-e destul de ok.

| KodrutZ a răspuns (pentru ElGreco21600):

Subscriu si eu la Evo. In alta ordine de idei, poti sa ramii si cu ala stock ca n-o fi foc...winking

| PopescuAndrei1995 explică (pentru ElGreco21600):

Coolerul este destul de mare... S-ar putea ca primul slot de ram sa fie inaccesibil? Placa mea de baza este FM2+. Ma poti lamuri? happy

| ElGreco21600 a răspuns:

Cred ca da. Cooler-ul ala merge mai bine cu procesoarele din seria FX, mai ales FX6300. Ca tot veni vorba, eu as vrea sa achizitionez un FX8320. Procesorul e Octa Core, 3.5 Ghz pana la 4.0 Ghz, socket AM3+, si are nuclee Vishera de generație mai noua. Care e mai bun, A10 6800K sau FX8320?

| PopescuAndrei1995 explică (pentru ElGreco21600):

FX8320 este octacore, dar nu are video integrat. Prin urmare va trebui sa-ti cumperi o placa video separat. A10 are 4 nuclee cpu si 6 gpu.

| ElGreco21600 a răspuns (pentru PopescuAndrei1995):

Stiu, ma gandeam la un Palit GeForce GTX 750 Ti, adica asta : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| daniel2588 a răspuns:

Iti recomand un MASTERCOOLER sunt extrem de bune la un pret rezonabil

| bianca_4111 a răspuns:

Da