| Mariuss32 a întrebat:

Am găsit pe eMag un cooler pentru laptop de 15, 6" și fix atâția inch are și laptopul pe care vreau să-l cumpăr. Trebuie un cooler mai mare? Nu e bun să fie fix? Coolerul suportă maxim 15, 6". E bun, nu?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU conteaza dimensiunile! ia-ti de care vrei! Iti recomand unul cu 3 ventilatoare pentru o racire mai buna! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Daca tu ai laptop-ul de 15.6 iar cooler-u este de aceleasi dimensiuni, atunci va sta perfect pe el. Dar te atentionez de acuma ca, cu un cooler sub 100 lei nu faci nimic cu el, adica abia daca simti cu 2-3 grade temperaturile mai jos. Uita-te sa-ti cumperi macar unul de peste 100 lei, minim 2-3 ventilatoare si un rpm de peste 1800.

| Mariuss32 explică (pentru Jipa95):

Uite ce cooler vreau să iau: http://m.emag.ro/cooler-laptop-deep-cool-n2000-iv-dp-n2000iv/pd/EDQ3DBBBM/
Dacă nu e bun dă-mi tu unu tot de pe eMAG.

| K0sti a răspuns (pentru Mariuss32):

Bani aruncati! Cand o sa ai fundul laptopului din tabla si nu din plastic care nu face niciun fel de transfer termic, atunci mai vorbim! Eu am unul cu 3 ventilatoare, pe care mi le pot pozitiona cum vreau si degeaba, tot fac ouale pe el! Ori cu el, ori fara el, e acelasi lucru!