| anonim_4396 a întrebat:

Am in pc un procesor amd athlon 64 x2 dual core processor 3800+ 2.0 ghz si vreau sa stiu daca Procesor AMD Athlon II X2 340 AD340XOKHJBOX, 3.2GHz, 1MB, socket FM2, box sau
Procesor AMD APU SEMPRON X4 3850, 1. 3GHz, 2MB, 25W, socket AM1 merg sa il pun in locu procesorului actual.
Si in caz ca merg amandoua vreau sa stiu care este mai bun

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Socketul si frecventa (FSB)suportate de placa de baza sunt importante. Deci era bine daca ne spuneai si denumirea completa a placii de baza.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Placa ie msi socket AM2 N1996 are 4 sloturi de ram am vazut si cu 2 daca conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placa de baza MSI socket AM2 N1996