| andy14 a întrebat:

Am incercat sa-mi cumpar ceva de pe ebay am pus cardul tot si dupa imi apare,, To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account." cum pot rezolva problema?

1 răspuns:
| AdrianaLacan a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca emitenta cu cardul si sa ii rogi sa iti ia limitele de pe el, astfel incat sa il poti atasat unui cont paypal. La cardurile noi (cu cont deschis recent) nu este problema, insa la cele mai vechi doar asa poti rezolva. E o chestiune de 5 min, poate se poate si telefonic, suna la numarul de pe spatele cardului. Eu la BCR am cont atasat, desi restul cardurilor le am de la BT (si lucrez la BT), cu cel de la BCR nu am avut nici o problema!