| Trap69 a întrebat:

Am laptop Acer aspire v3-771g cu placa video nVIDIA geforce 630m, se poate schimba placa video?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Din pacate nu se poate schimba placa video.

| Trap69 explică (pentru sltlp):

Chiar daca e dedicata?

| sltlp a răspuns (pentru Trap69):

Dedicata asta(cel putin varainta care e la tine) nu e o placa care sa stea intr-un socket si sa o poti schimba cand vrei. Este lipita de placa de baza de la laptop. Deci singura varainta e sa schimbi cu tot cu placa de baza, lucru care pune doua probleme: racire insuficienta si carcasa de la laptop care sigur nu o sa fie identica cu o alta placa de baza.
Daca nu te multumeste gt630m, ai ca variante sa vinzi ce ai acum si sa cumperi un laptop cu un gpu mai performant.

| Trap69 explică (pentru sltlp):

Aaaa,inteleg,este o idee sa vand ce am acum, imi poti lasa id?

| sltlp a răspuns (pentru Trap69):

Da, cam asta e ideea, sa vinzi ce ai acum. Daca vrei sa lasi id, ok.

| Trap69 explică (pentru sltlp):

R3sp3ct_12