| CeVorbestiMa a întrebat:

Am laptopul acesta http://m.emag.ro/......DMPF5BBBM/ cu ecran TN, pentru gaming ar fi fost o decizie mai inteleapta sa iau ceva cu ecran IPS? si daca dispun de ceva bani, ce as mai putea imbunatati la el?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

laughing))))
Daca tot te dai mare gamer, stiai ca nu faci gaming serios cu laptop-ul...
2. Pentru gaming, ecranele tine is mai bune, pentru ca au timpul de raspuns mai mic si nu au ghosting. Ecranele ips au culorile mai bune, mai reale, dar ghici ce, au timpul de raspuns de obicei mai mare si nu is recomandate in gaming, avand ghosting.
si e laptop, pe langa ceva ram in plus, eventual un ssd, in rest nu prea ai ce sa schimbi.

| CeVorbestiMa explică (pentru sltlp):

Mersi fain big grin cam asta banuiam ca pot sa-i pun...dar totusi nu stiu ce te-a facut pe tine sa crezi ca sunt mare gamer...deocamdata ruleaza orice joc(battlefield4, crysis3etc) dar totusi parca l-as mai imbunatatii :p