| best1people a întrebat:

Am lasat windowsul sa isi faca update-urile (windows 7),si imediat dupa a inceput sa meraga foarte greu, am dat la task maneger si vad ca ram e folosit 60-70 % si procesorul si 100%.
Ce sa fac?
Va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai A TERMINAT si si-a luat restart sau tu ai dat update si credeai ca e gata instant?

| Drack550 a răspuns:

Ca sa iti daun raspuns, raspunde-mi la intrebare urmatoare. Windows-ul este de pe net sau original? Daca este de pe net din cauza update-urilor a fost detectat ca o copie si acum in dreapta jos de regula apare un mica fereastra cu Windows Genuine. Din cauza la faptul ca ai facut update si ti-o aparut Windows Genuine PC iti foloseste foarte multe resurse.Solutia este sa schimbi windowsul sau sa scoti Windows Genuine si asta se scoate dar mai greu. Daca mai ai intrebari legat de acest subiect sunt dispus sa iti raspund si sa te ajut sa reolvi.Ma gasesti aici silviuzomby@yahoo.com/office@spiridonsilviu.com sau http://spiridonsilviu.com

| gelu1970 a răspuns:

Cea mai mare greseala e sa opresti update, deoarece asa se corecteaza unele lipsuri a so.
in alta ordine de idei procesor la 100% poate fi dat de un driver ce nu functioneaza corect
de asemenea de un program ce ai instalat aparte de drivere, care e bine sa le ai de asemenea actualizte si optime pentru sistemul tau.
eroarea ce o fac majoritatea e sa opreasca update.

| itextrat a răspuns:

Vezi ce proces iti mananca resursele si cauta-l pe net.