| persseuss a întrebat:

Am luat jegu asta de virus
virus websearches.com

daca reinstalez os mai ramane in pc?

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Http://www.malwareremovalguides.info/websearch-com-redirects-removal-guide/

Nu reinstala OS pentru nesimtirea aia de program.

| Nelu62 a răspuns:

Unchecky – Protejeaza impotriva instalarii softurilor parazite:
http://www.faravirusi.com/2013/12/16/unchecky/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa reinstalezi windowsul.Nu e un virus ...real ci este un adware, ceva adaugat cand ai descarcat.de aceea sa fii atent cand descarci ceva ca sunt bifate cateva magarii atunci cand dai next, trebuie sa le debifezi.Rezolvi problema cu adwcleaner.Descarci,rulezi programul, scanezi si apoi dai click pe remove sau cum zice acolo.Vei fi nevoit apoi sa restartezi pc-ul si la repornire iti va fi fiat ce a gasit si ce a sters.adica acele adware.Inchizi acea fereastra si continui sa lucrezi pe pc.

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Dai pe download now.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce ai scapat de acele adware, mergi in setarile browserului si setezi google sau ce vrei tu ca pagina de pornire. Adwarele au ca scop de a seta ca pagina de pornire acel jeg de virus care souneai tu.laughing

| StefanKogut a răspuns:

Adwcleaner il sterge, nu-i nevoie de reinstall.

| GoogleUser a răspuns:

Nu

| ZoomLool a răspuns:

Exista antivirusuri care il sterg. Si da se sterge la reinstall windows.

| cristibindea a răspuns:

Ce fel de virus?

| persseuss explică (pentru cristibindea):

Am luat un prg de pe net,si l am instalat,am reinstalat os si am uitat de antivirus,l am rulat, apoi mi a instalat o sumedenie de prg, si mi merge aiurea pc ul, am luat un prg free dupa net si scaneaza, a gasit o sumedenie