| Owydelu a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Mi-am cumparat un laptop Acer, fara windows. Acum intrebarea mea este: este posibil ca un laptop sa nu poata functiona decat cu o anumita varianta de windows? Sunt driverele pentru anumite laptopuri laptopuri doar pentru anumite variante de windows? De exemplu, as dori sa imi pun windows 7 pe el, dar mi-e frica ca nu o sa gasesc drivere pentru el.

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Instaleaza LINISTIT windows 7 acuma ramane sa te decizi u care ultimate.profesional...

5 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Windows 7 are integrate niste drivere basic asa in el si ma departe le gasesti u pe restul pe pagina oficiala a produsului garantez

| StefanKogut a răspuns:

E posibil, dar e foarte putin probabil.

| Si_Atat_Sel_1996 a răspuns:

Pe Laptopuri fara sistem de operare poti pune ce windows vrei tu pe el gen: w7-w8-linux. etc.
off topic daca laptopul vine cu sistem de operare sa zicem linux, tu tot poti instala ce windows vrei pe el.

| ancabianca69 a răspuns:

Nimeni nu mai ofera suport pentru windows 7 sau windows 8 32bit ci doar pentru windows 8 64 bit. Deci daca vrei sa nu ai probleme cu el iti recomand sa instalezi windows 8 64 bit. Cu placere!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru ancabianca69):

laughingpentru windows xp nu se mai ofera suport pentru windows 7 care prin urmare e mai bun ca 8 si 8.1 la un loc sunt cele mai cioburi windowsuri si foarte nesigure