| Mihai929 a întrebat:

Am niste casti Hama HS-425 si stau cu sonorul de la PC la 11 ca daca dau la 12+ se aude un bazait, si cand stau cu el la 11 se aude incet ce trebuie sa fac ca sa opresc bazaitul?

2 răspunsuri:
| sorindreamer a răspuns:

Daca ai bagat castile direct in mufa placii de sunet, seteaza in control panel / sound iesirea pe casti, nu pe sistem audio (ideea e ca placa de sunet sa nu aiba zgomot de fond si sa fie instalat softul corespunzator). daca ai bagat castile intr-o boxa atunci inseamna ca electronica genereaza zgomot de fond, asa e la cele ieftine si cele cu multi ani in uz. boxele bazaie si singure? castile sunt ok pe alta sursa?

| Mihai929 explică (pentru sorindreamer):

Cum imi dau seama care este placa de sunet?